$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג מעלה על הכביש את מערכת הרכב האוטונומי

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם קיבלה אישור מהממשל בדרום קוריאה להתחיל לבחון את המערכת שלה בכבישים ציבוריים

ויקי אוסלנדר 20:3202.05.17

סמסונג מעלה הילוך בתחרות לפיתוח מערכות לרכבים אוטונומים. ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית קיבלה אישור מהממשל להתחיל לבחון את המערכות שלה בכבישים ציבוריים.

 

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם מכרה את יחידת הרכב הכושלת שלה לפני 17 שנה ולא מתכננת לחזור לתחום ייצור הרכב. במקום זאת, המהלך נועד להתקדם ב"פיתוח תוכנה ואלגוריתם בתחום", כך לפי הודעה של סמסונג בנושא.

 

סמסונג צפויה לצייד מכונית מסוג יונדאי במערכות שלה הכוללות חיישנים, מצלמות ותוכנה מבוססת בינה מלאכותית. סמסונג היא אחת מ־20 חברות טכנולוגיה שקיבלו את אישור השלטונות בדרום קוריאה להתחיל לבחון מערכות לרכבים אוטונומיים בכבישים ציבוריים. זאת במסגרת ניסיונות השלטון להפוך את המדינה לסביבה ידידותית לטכנולוגיה ופיתוח בתחום הרכב.

סמסונג. מצטרפת למרוץ לצד ענקיות טכנולוגיות כמו אובר, גוגל, אפל וטסלה סמסונג. מצטרפת למרוץ לצד ענקיות טכנולוגיות כמו אובר, גוגל, אפל וטסלה צילום: samsung.com

 

ב־2015 הקימה סמסונג את חטיבת מערכות הרכב האוטונומי שלה. לפני כחצי שנה רכשה את חברת הרמן האמריקאית שמפתחת מערכות מידע ובטיחות עבור מכוניות אוטונומיות תמורת 8 מיליארד דולר. זו היתה הרכישה המהותית ביותר שלה בתחום.

 

המירוץ לייצור מכוניות אוטונומיות נמצא בימים אלו בשיאו עם חברות רבות שמתחרות להיות הראשונות להעלות מכוניות אלו על הכביש בייצור מסחרי. מה שצפוי לקרות, לפי הערכות, לא לפני 2020. בין היתר במירוץ יצרניות רכב ותיקות כמו פורד וג'נרל מוטורס; מיזם הרכב החשמלי של אלון מאסק טסלה; וחברות טכנולוגיה כמו אלפבית של גוגל, אובר ואפל - שלושתן כבר קיבלו אישורים דומים בארה"ב ומנהלות ניסויים ברכבים אוטונומיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x