$
אינטרנט

נטפליקס לא לבד: האקרים גנבו עשרות פרקי תוכניות טלוויזיה

קבוצת ההאקרים TheDarkOverlord , שגנבה את פרקי העונה החדשה של "כתום הוא השחור החדש" וסוחטים את נטפליקס גנבו גם פרקי סדרות נוספות כ"פילדלפיה זורחת", "NCIS" וסרט קולנוע בכיכובו של וין דיזל

עומר כביר 13:4501.05.17
נטפליקס לא לבד: עשרות סדרות וסרטים של כמה מגופי התוכן הבולטים בארה"ב נגנבו על ידי האקרים שגנבו את פרקי העונה החדשה של "כתום זה השחור החדש".

בסוף השבוע הדליפה קבוצת ההאקרים, שפועלת תחת השם TheDarkOverlord, את פרקי העונה החדשה של "כתום זה השחור החדש". זאת, לאחר שנטפליקס סירבה להיענות לדרישת הכופר. בשלב זה לא ברור איזו השפעה תהיה להדלפה על הפעילות השוטפת של נטפליקס (אם כי הסיקור התקשורתי הנרחב של התקרית, שלווה באזכורים רבים וחיוביים לסדרה, לא בהכרח הזיק לה), אך ההאקרים מחזיקים בתכנים רבים נוספים.

  

נטפליקס נטפליקס צילום: בלומברג

 

בלוג האבטחה DataBreaches.net, שנמצא בקשר עם ההאקרים, פרסם רשימה של תכנים שלדברי ההאקרים נמצאים בידיהם. ההאקרים אף העבירו לבלוג חלק מתכנים אלו, והכותבים אמתו את הטענות. אלו כוללים פרקים של סדרות ותיקות ומוכרות כמו פילדלפיה זורחת, תופסת, מקום טוב באמצע, ברוקמייר, NCIS לוס אנג'לס והנערה החדשה, סדרות חדשות כמו Bill Nye Saves The World, סרטי טלוויזיה ואפילו הסרט ההוליוודי XXX Return of Xander Cage.

 

לפי הדיווח, התכנים נגנבו ממערכות המחשוב של Larson Studios, שמספקים שירותים לגופי תוכן. הפריצה אירעה בסוף דצמבר, ורבים מהתכנים שנגנבו אז כבר הופצו בצורה רשמית ומסודרת ללא קשר לפריצה. ככל הנראה, הסיבה לפער הרב בין הפריצה להדלפת התכנים הוא ניסיונות כושלים של ההאקרים לסחוט תחילה את לארסון ובהמשך את נטפליקס ואולי גם גופים אחרים.

ניסיונות אלו נעשו בחשאי החל מסמוך למועד הפריצה, אך ככל הנראה שבשום שלב לא הועבר לידי הפורצים תשלום. ההחלטה של ההאקרים לפנות למסלול של סחיטה ציבורית ומתוקשרת נובעת כנראה מתיסכולם לרשום מה שסברו שיהיה רווח קל ומהיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x