$
חדשות טכנולוגיה

האקר "חטף" את העונה החדשה של "כתום זה השחור החדש" ודורש כופר

ההאקר מאיים שאם דרישותיו לא ייענו הוא יעלה את כל העונה לאינטרנט, מה שעשוי לגרום לנזק רציני לנטפליקס. עדיין לא ברור מה סכום הכופר שהוא דורש

רפאל קאהאן 17:3529.04.17

האקר בשם Dark Overlord דורש מנטפליקס כופר כדי ל"שחרר" את העונה החדשה של אחת מסדרות הדגל שלה, "כתום זה השחור החדש", כך עולה מדיווח של הגרדיאן היום (שבת). על פי הפרסום, נטפליקס אישרה כי נעשתה פריצה לשרתי אחת מחברות ההפקות הקטנות שאיתה היא עובדת ומסרה כי הנושא נמצא תחת חקירת ה-FBI.

העונה החדשה של הסדרה הפופולרית צפויה לעלות לשידור ב-9 ביוני. עם זאת על פי הדיווחים, ההאקר גנב את העונה כבר בתחילת פברואר שעבר, ודרישתו הנוכחית היא השנייה מאז. לטענת ההאקר, הוא העלה את הפרק הראשון לשירות שיתוף קבצים - אך עד כה לא ניתן היה לאמת את הטענה הזו שלו.  

נטפליקס. "מתנהלת חקירת FBI" נטפליקס. "מתנהלת חקירת FBI" צילום: אי פי איי

 

ההאקר מאיים שאם דרישותיו לא ייענו הוא יעלה את כל העונה לאינטרנט, מה שעשוי לגרום לנזק רציני לנטפליקס שבונה על העונה החדשה על מנת להגדיל את כמות המנויים שלה. לא ברור מה סכום הכופר הנדרש, אך דרישת ההאקר מתייחסת לסכום "צנוע", אם כי הגדרה זו היא עניין סובייקטיבי.

 

עוד נטען שאין זה התוכן היחיד שמחזיק ההאקר בידיו. הוא טוען שהפריצה הביאה לו תכנים נוספים של חברות הפקה שונות. השמועה על פריצת הענק נסובה זה כמה חודשים בהוליווד, ועל פיהן הכופר הנדרש מסתכם ב"עשרות אלפי דולרים" לכל מוצר. ההאקר סיפק צילומי מסך של התכנים כדי לאמת את דרישותיו והתשלום נדרש בצורה של ביטקוין.

 

נטפליקס מתכננת להוסיף כ-3.2 מיליון מנויים ברבעון הקרוב, והעונה החדשה הייתה אמורה לסייע לה להשיג את היעד הזה. מדובר ביעד גבוה פי 2 מכמות המנויים שהיא מוסיפה בדרך כלל. האיום על מניית החברה הוא ממשי וזאת מכיוון שכל אימת שהחברה מודיעה על פספוס בתחזיות שלה כמות המנויים החדשים שלה נוטה לרדת בשיעור ניכר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x