$
חדשות טכנולוגיה

אמזון היכתה התחזיות: הרווח הנקי זינק ב-41%, המניה ניתרה לשיא

הרווח למניה ברבעון הראשון היה 1.48 דולרים - 40 סנט יותר מהתחזית; ההכנסות ניתרו ב-23% ל-35.7 מיליארד דולר, בחטיבת הענן נרשם זינוק של 42%

רפאל קאהאן 00:1928.04.17

אמזון היא הזוכה הגדולה של דו"חות הרבעון הראשון השנה בקרב חברות הטכנולוגיה: ענקית הקמעונאות דיווחה על עלייה של 41% ברווחיה ביחס לרבעון המקביל אשתקד. היא היכתה שוק על ירך את תחזיות האנליסטים עם רווח של 724 מיליון דולר או כ-1.48 דולר למניה, כ-40 סנט יותר מתחזיות האנליסטים. מדובר במספרים מרשימים ששלחו את המניה מעלה במסחר לאחר הסגירה עם עלייה של כ-3.8% לשיא כל הזמנים (953 דולר למניה). ההכנסות ניתרו ב-23% ל-35.7 מיליארד דולר - האנליסטים ציפו להכנסות של 35.3 מיליארד דולר.

 

 

 

עסקי הענן של החברה צמחו והכניסו לה כ-3.66 מיליארד דולר לעומת 2.57 מיליארד דולר אשתקד. למעשה AWS, חטיבת הענן שלה אחראית על חלק ניכר מהרווח התפעולי של החברה. מתוך כמיליארד דולר בסעיף זה, כ-890 מיליון מגיעים מעסקי הענן. עסקי הקמעונאות אמנם סיפקו לה רווח נאה בצפון אמריקה, עם 596 מיליון דולר, אך אלה התקזזו מול הפסדי החטיבה בשאר העולם שטיפסו לכ-481 מיליון דולר.

 

 צילום: nuchun

 

תחום נוסף בו החברה משקיעה לא מעט הוא הזרמת התוכן. החברה הצליחה לחטוף את שידורי הפוטבול האמריקאי מתחת לאפה של טוויטר וענקיות הטלוויזיה. במקביל היא החלה לזכות בהכרה בהפקות המקור שלה - כולל זכייה באוסקר עבור אחד הסרטים הראשונים שהפיקה, "מנצ'סטר ליד הים". המייסד ג'ף בזוס גם מנסה להרחיב את עסקי החברה בהודו, בה הוא השקיע כ-5 מיליארד דולר. ההשקעה הזו מתחילה לשאת פירות לאחר שאמזון הצליחה לטפס למקום השני במדינה ולאיים בפועל על Flipkart, ענקית הקמעונאות המקוונת המקומית.

 

 

 

עבור אמזון מדובר בהכרה שהיא כבר לא רק אתר מכירות אלא חברת טכנולוגיה שמציגה גיוון וחדשנות. העלייה המסיבית בהכנסותיה היא גם תוצאה של זניחת תחום החומרה הפחות רווחי והתמקדות בעסקי התוכנה דרך AWS. עם זאת היריבה הראשית שלה בתחום היא מיקרוסופט שאמנם הציגה ביצועים פחות טובים באופן כללי, אך הצליחה להגדיל את הכנסותיה בתחום הענן באופן מרשים. אם היא תמשיך כך היא עשויה לצמצם את הפער מהר יותר מכפי שאמזון מצפה. זאת ועוד, גם גוגל לא טומנת ידה בצלחת ונתנה דחיפה חזקה לתחום הענן בו היא נמצאת במקום השלישי. החברה צפויה להגדיל את השקעותיה כך שהרבעונים הקרובים עשויים לראות הקטנה משמעותית של הפערים בין שלוש ענקיות הטכנולוגיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x