$
הייטק והון סיכון

Nvidia השקיעה מיליוני דולרים בזברה מדיקל

החברה הישראלית, שגייסה עד כה 20 מיליון דולר, פיתחה טכנולוגיה המסייעת לרופאים בפענוח מידע ממערכות דימות כרנטגן, CT ואחרות. כל הנראה שענקית המעבדים הגרפיים ביצעה את ההשקעה כמהלך אסטרטגי

מאיר אורבך 16:5127.04.17

ענקית השבבים הגרפים האמריקאית Nvidia השקיעה בחברת הסטארט-אפ הישראלית זברה מדיקל. ההשקעה בוצעה דרך קרן חדשה שהקימה חברת המעבדים והיקפה עומד על פי הערכות על מיליוני דולרים בודדים. ככל הנראה שמדובר בהשקעה אסטרטגית.

זברה מדיקל, שהוקמה ב-2014, פיתחה פלטפורמה שמטרתה לסייע לרופאים לפענח במדויק את כל המידע הוויזואלי ממערכות דימות כרנטגן, CT ומערכות דימות אחרות. הפלטפורמה של זברה כבר הניבה תובנות משמעותיות שנבדקו ואומתו באמצעות מאות אלפי הדמיות CT ו-MRI.

 

ב-17 במאי תתקיים ועידת ניו יורק של כלכליסט, בה ייקחו חלק כמה מהדמויות הבולטות בעולם העסקים וההייטק הניו-יורקי. לפרטים והרשמה

אייל גורה, מייסד ויו"ר החברה אייל גורה, מייסד ויו"ר החברה צילום: צביקה טישלר

 

עד כה, התמקדו האלגוריתמים שפותחו באמצעות הפלטפורמה הפתוחה של זברה התמקדו בתחום בריאות העצם, מערכת הלב וכלי הדם, ומערכות הכבד והריאות. האלגוריתמים הללו בעלי ערך רב לרופאים וטכנאי מעבדה, משום שביכולתם לסייע בניתוח מדויק יותר של סכנות פוטנציאליות למטופלים.

 

את החברה ייסדו היזם אייל גורה שמכהן כיו"ר שלה, אלעד בנימין (מנכ"ל) ואייל טולדנו. עד כה גייסה זברה מדיקל כ-20 מיליון דולר משורה של משקיעים בולטים, ביניהם קושלה ונצ'רס, מייסד סיילספורס מארק בניוף ו-Intermountain Healthcare.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x