$
חדשות טכנולוגיה

נוקיה אופטימית, למרות שחיה על פטנטים מעברה המפואר

דו"חות חברת ציוד התקשורת הציגו ירידה מתונה בהכנסות - אך ביצועים טובים משל מתחרותיה באירופה. אחד הגורמים שצמחו בה הכי מהר ברבעון האחרון: חטיבת הפטנטים שלה שהכנסותיה צמחו ב-25% ברבעון האחרון

שירות כלכליסט 13:4427.04.17
נוקיה חיה ובועטת: חברת ציוד התקשורת הפינית פרסמה את הדו"ח הרבעוני שלה, לפיו הביסה את התחזיות והציגה צמיחה גדולה משהוערך.

הכנסות נוקיה ירדו ב-4% ביחס לרבעון הקודם ועמדו על 5.39 מיליארד יורו. בכך, עקפה את תחזיות האנליסטים שניבאו לה הכנסה של 5.28 מיליארד. את הצניחה הבולטת ביותר חוותה חטיבת הרשתות, שצמיחתה ירדה מ-14% ברבעון הקודם ל-6% בלבד ברבעון הנוכחי.

 

מטה נוקיה מטה נוקיה צילום: בלומברג

 

אחד ממקורות ההכנסה המרכזיים של החברה היא חטיבת הטכנולוגיה שלה - שמנהלת תיק פטנטים עצום. מכירת רשיונות השימוש בהם צמחה ברבעון האחרון ב-25%. לחברה יש מאגר פטנטים הנוגעים לשלל תחומי תקשורת, תשתיות, מכשירים וממשקים, אותו צברה בעשרות שנות פעילותה בתחום הסלולר.

 

נוקיה לא לבד: גם יריבתה אריקסון חוותה ירידה של 13% בפעילות המקבילה בשוק תשתיות הרשת. בעקבות הדיווח, עלתה מניית נוקיה ב-7.1%, הגדילה הגדולה ביותר שלה מאז יוני האחרון. ככל הנראה שמצבה של נוקיה טוב משל אריקסון בשל רכישת אלקטל לוסנט שביצעה החברה הפינית בשנה שעברה ב-18 מיליארד דולר. הרכישה העניקה לנוקיה גישה לתשתיות פס רחב, ששיפרו את טיב שירותי הרשת שלה ואיפשרו לה להציג הצעות תחרותיות יותר ללקוחות.

 

לפי דיווח של בלומברג, נוקיה טוענת שספקי אינטרנט אלחוטי מגלים עניין בטכנולוגיות שלה, כדי לשפר ביצועי גלישה ולצמצם עומסים כדי להתמודד עם הצמיחה המתמשכת בגלישה הסלולרית. ואולם, כיוון הפיתוח הבא – רשתות הדור החמישי – עוד רחוק מהגעה לשוק ועדיין נמצא בשלבי מו"פ אצל גורמים רבים, ביניהם נוקיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x