$
חדשות טכנולוגיה

שר האוצר מבקש להקל על השקעות של גופים מוסדיים בהייטק

בפגישה שהתקיימה הערב בהשתתפות כחלון, נציגי תעשיית ההייטק ובכירים בגופים מוסדיים, הבטיח שר האוצר לבטל את הרגולציה שמפלה בין המוסדיים הישראלים והזרים

מאיר אורבך 21:2626.04.17

שר האוצר משה כחלון הבטיח לנציגי תעשיית ההייטק להקל על ההשקעות של מוסדיים בקרנות הון הסיכון בישראל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בפגישה שהתקיימה הערב בהשתתפות כחלון, נציגי תעשיית ההייטק ובכירים בגופים מוסדיים, הבטיח שר האוצר לבטל את הרגולציה שמפלה בין המשקיעים המוסדיים הישראלים והזרים. בפגישה נכחו כ-50 בכירים מתעשיית קרנות הון הסיכון בישראל, בכירי משרד האוצר, נציגי ארגון ה-IATI ונציגים של כעשרה גופים מוסדיים מקומיים.

 

משה כחלון משה כחלון צילום: עמית שעל

 

בפגישה ציינו מוסדיים רבים כי ההייטק הוא תחום מסוכן להשקעה והתשואות מגיעות כמה שנים לאחר ההשקעה. שר האוצר לא הבטיח מנגנון הגנה למוסדיים על השקעותיהם - אלא רק הבטיח להקים צוות אשר יטפל ברגולציה.

 

בכיר בתעשייה שנכח בפגישה סיפר ל"כלכליסט" כי שר האוצר גילה נכונות רבה לסייע לתעשייה בנושאי הרגולציה. לדבריו, "יש רגולציה שמפלה בין משקיעים ישראלים לזרים ודינה להתבטל. האוצר, המשקיעים המוסדיים ותעשיית הטכנולוגיה יקימו צוות לטיפול ברגולציה אשר מונעת מהקנות לפנות לקרנות מקומיות".

 

אחת הבעיות המרכזיות היא כפילות דמי הניהול שמונעת ממוסדיים רבים להשקיע בקרנות הון סיכון אשר מושכות דמי ניהול של כ-2% בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x