$
חדשות טכנולוגיה

רצח נוסף בפייסבוק Live: גבר הרג את בתו התינוקת

זאת, רק שבוע לאחר שהועלה מקרה רצח בכלי שיתוף הווידאו של הרשת החברתית. הנהלת פייסבוק מסרה כי מדובר בפרשה מזעזעת, אך עדיין לא הודיעה כיצד תמנע חשיפה של תכנים כאלה בעתיד

שירות כלכליסט 08:5926.04.17
גבר תאילנדי תיעד את עצמו רוצח את בתו התינוקת בת 11 החודשים, בשני סרטונים שפורסמו בשידור חי בפייסבוק Live. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, הסרטונים היו זמינים לצפיית הגולשים בחשבון של הרוצח במשך 24 שעות.

"זוהי פרשה מעזעת וליבנו יוצא אל משפחת הקורבן", מסר דובר פייסבוק בבנגקוק. "אין שום מקום לתוכן שכזה בפייסבוק ועתה הסרנו אותו".

 

הרוצח, ווטיסאן וונגטאלי, צילם את עצמו תולה את בתו מגג בניין נטוש בפוקט. משטרת תאילנד מצאה את גופתו בסמוך לגופת הפעוטה, לאחר שהתאבד. גורם במשטרה מסר לסוכנות רויטרס כי הרוצח סבר שאשתו עומדת לעזוב אותו, מה שכנראה דחף אותו למעשהו המטורף.

 

רק בשבוע שעבר ארע מקרה בו רוצח תיעד הרג בפייסבוק Live: סטיבן סטפנס רצח עובר אורח בקליבלנד, נמלט מהמשטרה – והתאבד לאחר מכן. הנהלת הרשת החברתית התעכבה בהסרת סרטוני הזוועה וסיפקה תגובה רפה, במסגרתה הביעה צער ואמרה שתבחן מחדש את נהלי ניטור התוכן שמועלה אליה.

 

סטיבן סטפנס, הרוצח מקליבלנד סטיבן סטפנס, הרוצח מקליבלנד צילום: facebook

 

פייסבוק עובדת על פיתוח כלים לזיהוי תוכן בעייתי וחסימתם, אך נשענת בעיקר על דיווחי גולשים ועובדים שבוחנים אותם. מדובר במערכת בלתי יעילה, איטית ומוגבלת – ולפיכך לא מפתיע שתכני זוועה, שנאה ואימה נמצאים ברשת החברתית.

 

גורם המקושר לחברות טכנולוגיה אמריקאיות מסר לרויטרס כי זיהוי וחסימה אוטומטית של תכני אלימות הוא אתגר מהותי מאוד עבור רשתות חברתיות - שעדיין לא מצאו פיתרון אוטומטי לזיהוי וחסימה של תכני פורנוגרפיה פדופילית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x