$
אפליקציות

האפליקציה שיכולה לזייף כל קול

Lyrebird הקנדית חשפה אלגוריתם שמסוגל להאזין לדיבורו של אדם במשך דקה, לזהות את הרגשות שהביע בדבריו ואז לפברק הקלטות שלו בצורה חופשית. הפיתוח יוכל לייעל כלי הפעלה קולית - או לזרוע בהלה רבתי, בידיים הלא-נכונות

שירות כלכליסט 17:4825.04.17
הכירו את Lyrebird, סטארט-אפ קנדי שחשף אמש (ב') את המוצר שלו: אלגוריתם המסוגל ללמוד איך נשמע כל אדם וליצור הקלטות מזויפות של דיבורו לאחר רק דקה של האזנה.

החברה ביססה את היכולת הזו על פלטפורמות אינטליגנציה מלאכותית, שבכוחן ללמוד הגיית מילים גם מבלי ששמעו אותן בפועל ולסנתז דיבור טבעי. התוצאה אינה מושלמת וללא ספק מצריכה פיתוח נוסף עד שתוכל להטעות את המאזינים.

 

 

הפיתוח של Lyrebird כולל עוד יכולת מעניינת: האלגוריתם שלה מסוגל לקשר רגשות לדיבור ששמע. כיום לא קל למחשבים לזהות רגש מטון דיבור ויכולת שכזו תוכל לשפר משמעותית ממשקי הפעלה קולית וגם לפתוח פוטנציאל מעניין עבור מפרסמים.

 

לפי דיווח של The Verge, החברה מודעת לכך שהפיתוח שלה יכול לגרום נזקים בידיים הלא-נכונות; אנשים יוכלו להקליט אחרים ולזייף הצהרות שלהם, שעשויות להשפיע על מהלכים משפטיים או ליצור בהלה אם מדובר בהקלטה מפוברקת של מנהיג מדיני. הפיתרון שהיא מציגה משונה: להשיק את היכולת הזו באופן ציבורי ופתוח, במחשבה שכך תיווצר בבת אחת מודעות לאפשרות פברוק ההקלטות.

הכלי של lyrebird הכלי של lyrebird

 

עדיין לא ידוע מתי יושק המוצר, שנמצא בבטא, כמה יעלה ואילו פלטפורמות יתמכו בו. ישנן מספר חברות טכנולוגיה המפתחות יכולות שכאלה, ביניהן גוגל ואדובי. ואולם, הפרויקט של אדובי המכונה VoCo צריך הקלטה של עשרים דקות כדי לסנתז דיבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x