שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אלפבית תגלה מדוע אתם לוקים במחלות, בסיוע שעון חכם

זרוע הטכנולוגיה הרפואית של החברה תחל בקרוב במחקר שיכלול 10,000 משתתפים בארצות הברית, במטרה לזהות אינדיקציות להתפתחות חולי. במסגרת הניסוי, תשתמש החברה בשעון חכם מיוחד שאוסף מדדים רפואיים

ויקי אוסלנדר 12:5520.04.17
וורילי (Verily), זרוע הביומד של אלפבית, תחל בניסוי שמטרתו למפות את בריאות האדם. הפרויקט שקרוי בייסליין (Baseline) יעשה בשיתוף אוניברסיטות דיוק וסטנפורד בארה"ב, ימשך על פני ארבע שנים ויכלול 10,000 מתנדבים בעלי רקע מגוון מרחבי ארה"ב. הכוונה לקיים ניסוי זה נחשפה ביולי 2014. אז יצאו גוגל והאוניברסיטאות בניסוי מקדים עם 175 נבדקים שהמידע עליהם נאסף באפליקציה ייעודית.

בניסוי תנסה וורילי להבין את התהליך שבו אנשים לוקים במחלות ולזהות גורמי סיכון שתורמים להתפתחות חולי. המידע על הנבדקים ייאסף בדרכים קונבנציונליות כמו בדיקות פיזיולוגיות שגרתיות וסקרים - ובמקביל, באמצעות חיישני שינה ושעון חכם שפיתחה החברה. השעון, שנחשף השבוע, תואר כמתקדם יותר מאלו שקיימים בשוק בכך שהוא מסוגל לאסוף מידע עשיר יותר מגוף האדם כמו קצב לב, אק"ג ומוליכות חשמלית. השעון צוייד במעבד חזק ויעלה את כל המידע הרפואי בצורה מוצפנת לענן (עבור הנבדקים, השעון יראה רק את השעה). מלבד פרויקט בייסליין, וורילי שילבה את השעון במחקר על התפתחות מחלת הפרקינסון שמתבצע בהולנד.

 

השעון החכם של וורילי השעון החכם של וורילי צילום: אתר וורילי

 

ד"ר ג'סיקה מגה שעומדת בראש צוות המחקר ציינה כי הפרויקט נשען על הצהרת הכוונות של גוגל "לקחת את המידע הקיים בעולם, לארגן אותו ולהפוך אותו נגיש לכל, כל זאת רק על המידע שנאסף מהגוף שלנו". בתום הניסוי מקווים בוורילי להגיע לתובנות חדשות בכל הנוגע לרפואה מניעתית. הציפייה היא לייצר בסיס נתונים רחב ומפורט, שיוכל לשמש גם מחקרים אחרים בתחומים שונים.

 

וורילי התחילה את דרכה בתור חטיבת ביוטק בגוגל X. עם השינוי הארגוני שעברה החברה, הפכה וורילי ליחידה אוטנומית של אלפבית. אחד מהפיתוחים הראשונים שלה היה עדשות מגע שמנטרות את רמת הגלוקוז בדם ככלי עבור חולי סכרת - פרויקט שנעצר רגע לפני תחילת הייצור בעקבות אי התאמות בין מדדים שנלקחו מהעין וכאלה שמקורם במחזור הדם. הכישלון לא האט את וורילי - שמעסיקה היום 500 עובדים במעבדות בסן פרנסיסקו וגייסה בתחילת השנה 800 מיליון דולר מקרן השקעות של סינגפור. לחברה הסכמים עם ענקיות תרופות כמו ג'ונסון אנד ג'ונסון, נוברטיס וסאנופי, מה שמאפשר לה פעילות עצמאית ללא תלות במימון אלפבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x