$
מכשירים ומדריכים

מאקרו טכנולוגי

הסמארטפונים מסין משתרכים מאחור

דגמי 2017 של יצרניות הסלולר הסיניות מסמנים קושי בבניית אימפריה: המחירים עדיין זולים, אך מכשירי יצרניות כשיאומי, וואווי, אופו ואחרות לא מצליחים להציג יתרונות טכנולוגיים

רפאל קאהאן 16:0020.04.17
החודשים הראשונים של 2017 היו רצופים בהכרזות על מכשירי דגל חדשים מצד יצרניות הסלולר, אך השוואה קצרה בין המכשירים מציגה תמונה ברורה ומעט מפתיעה. אף שהחברות הסיניות התברגו מזמן בצמרת מכירות המכשירים, אחרי סמסונג ואפל, המכשירים החדשים שלהן מאכזבים ולא מבצעים את קפיצת האיכות המצופה בהתחשב בעליית מחיריהם.

בעוד ש-LG וסמסונג הקוריאניות ציידו את מכשיריהן בכל טכנולוגיה חדשה אפשרית, וואווי ושיאומי נותרו מאחור. כשלוקחים בחשבון את הפרטים הידועים על ה-U של HTC מטייוואן ועל ה-XZ של סוני היפנית שצפויים בהמשך השנה, נראה שהסיניות בבעיה.

 

מכשיר ה-MI6 של שיאומי מכשיר ה-MI6 של שיאומי צילום: אתר GSMARENA

 

וואווי הסתמכה עד כה על מחיר מעט נמוך מיתר המתחרים בשוק בשעה ששיאומי הציעה טכנולוגיה עדכנית במחיר שווה לכל נפש. כעת ציפה השוק שמכשירי הדגל החדשים של וואווי יצדיקו את העלאת מחיריהם העקבית, שהביאה אותם לרמה קרובה למחירי האייפון וה-LG G6. במקום זאת, מכשירי החברה, כמו גם אלה של שיאומי ואופו, חסרים תכונות רבות שיגרמו להם להרגיש פרימיום.

 

בעוד יתר היצרניות מציעות תכונות ייחודיות כמו מסך ענק ונטול מסגרת, ממשק מחוות וחוויית סאונד איכותית או מצלמה איכותית ומסך 4K - וואווי ושיאומי נשארו פחות או יותר ברמה של שנה שעברה: שימושיות ויעילות במחיר סביר. לא ממש אבני הבנייה של אימפריה. מוצרים טובים שמספקים תמורה למחיר זה אחלה, אבל בשביל להפוך לשחקניות מובילות שוק, ודאי כשפערי המחיר הולכים ומצטמצמים, צריך יותר מזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x