$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק חשפה פלטפורמה ליצירה ושיתוף תכני מציאות מוגברת

השירות של החברה יתבסס על מצלמות מובייל ולא על משקפיים חכמים. הוא יאפשר למשתמשים לבנות פילטרי וידאו תלת ממדיים, להוסיף פרטי מידע לצילום בזמן אמת ואפילו לזהות עצמים ולהלביש עליהם אנימציות - כמו למשל, להוסיף אדים וירטואליים לתמונה של כוס קפה

שירות כלכליסט 21:0418.04.17
פייסבוק חשפה היום (ג') פלטפורמת יצירה ושיתוף של תכני מציאות מוגברת – שילוב מידע ואלמנטים וירטואליים בתמונה אמיתית שמציגות מצלמות סמארטפונים. החשיפה בוצעה במסגרת נאום הפתיחה שנשא מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג באירוע המפתחים F8.
"חשבתי שמשקפים יהיו מוצר המציאות המוגברת הראשון", אמר צוקרברג. "אבל בשנים האחרונות התחלנו לראות דוגמאות בסיסיות להצגת מידע על הטלפון שלנו, כמו בפוקימון GO, יישומים שמוסיפים פילטרים לסרטוני וידאו וכולי. אנחנו רואים את זה וחושבים שזו תחילתה של פלטפורמה חדשה".

 

מארק צוקרברג מציג את יכולות הפלטפורמה החדשה מארק צוקרברג מציג את יכולות הפלטפורמה החדשה

 

לדברי מנכ"ל פייסבוק, יש ביקוש בשוק לפלטפורמה שכזו, במסגרתה יוכלו יוצרים לבנות פילטרי אנימציה לסרטונים, להציג מידע שימושי לצד עצמים אמיתיים, לשווק מוצרים ושירותים וכמובן – להפיץ את כל אלה למשתמשי פייסבוק.

 

פלטפורמת פייסבוק מוסיפה עצמים לתמונות - כמו למשל, שכפול כוס קפה פלטפורמת פייסבוק מוסיפה עצמים לתמונות - כמו למשל, שכפול כוס קפה

 

הפלטפורמה של פייסבוק, שתהיה זמינה מהיום (ג') בתצורת בטא עבור מספר מצומצם של משתמשים, תתבסס על כמה טכנולוגיות מציאות מוגברת: הראשונה נקראת SLAM, או Simultaneous localization and mapping, כלומר הצבת אלמנטים וירטואליים בעולם האמיתי במיקום ובזווית הנכונה כך שייתנו תמונה רציפה, טבעית ואמינה. הכלי הבא של פייסבוק הוא יכולת עריכה ושדרוג של תמונות תלת ממדיות, שתאפשר להוסיף להן אפקטי וידאו כמים זורמים, כדורים מקפצים ועוד. כלי נוסף הוא יכולת זיהוי עצמים בתמונה והוספת אפקטים המותאמים להם – למשל, להוסיף אדים וירטואליים מעל לתמונת ספל קפה.

 

בנוסף, הציגה פייסבוק יישומים לפלטפורמות מציאות מדומה, המאפשרים למשתמשים לבנות אווטארים ולהציב אותם בסביבות תלת ממדיות מבוססות צילום 3D - ואת פלטפורמת פייסבוק אנליטיקס, כלי לניטור ביצועי קמפיינים, פעילות שיווק וקהילות ברשת החברתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x