שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

לקראת הבחירות בצרפת: פייסבוק מחקה 30 אלף חשבונות החשודים בהפצת פייק ניוז

הרשת החברתית גם פרסמה בעיתונים בצרפת ובגרמניה סדרה של מודעות שמספקות טיפים והסברים בנושא החדשות המזויפות

רפאל קאהאן 11:5517.04.17

פייסבוק החלה ליישם את מדיניות המאבק בחדשות מזויפות - וצרפת, בה יתקיימו החודש הבחירות לנשיאות, נמצאת על הכוונת; הרשת החברתית הודיעה כי מחקה כ-30 אלף חשבונות החשודים בהפצת חדשות מזויפות, וכי היא מתכננת להמשיך ולהדק את הפיקוח על הפצת התכנים.

 

הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת יתקיים ב-23 באפריל, וכרגע למועמדת הימין הקיצוני, מרין לה פן, יש יתרון בלא מעט סקרים מול המועמדים העיקריים האחרים, פרנסואה פיון מהימין ועמנואל מאקרון מהמרכז. לא מעט מהפופולריות שלה מגיעה לטענת התקשורת הצרפתית, מהשימוש שהיא ותומכיה עושים ברשתות החברתיות להפצת תכני שנאה והסתה.

 

פייסבוק שמודעת להאשמות שהועלו נגדה במהלך הבחירות לנשיאות ארה"ב בהן זכה דונלד טראמפ, החליטה לעשות מאמץ ולהימנע מהסיקור השלילי שספגה עקב תפקודה. לא מעט מהחדשות והמידע שהביאו את טראמפ לשלטון הגיעו מחשבונות ברשת החברתית שהפיצו ידיעות שבינן למציאות אין כל קשר, כך נטען על ידי התקשורת האמריקאית.

 

מרין לה פן מרין לה פן צילום: אם סי טי

 

הביקורת העיקרית נגד פייסבוק היתה שמאחר שהיא מנסה להימנע מלהיתפס ככלי תקשורת ומדיה, היא נמנעת מפיקוח ועריכה על התכנים שמופצים דרכה. עם זאת כעת נראה שרוח חדשה נושבת במשרדי הרשת החברתית והיא אפילו הגדילה לעשות ופרסמה בעיתונים בצרפת ובגרמניה סדרה של מודעות שמספקות טיפים והסברים כיצד ניתן לזהות חדשות מזויפות.

 

פייסבוק אינה היחידה שמתמודדת עם הבעיה. גם גוגל נאלצה למצוא לכך פתרון והחלה לשתף פעולה עם התקשורת המקומית בצרפת כדי לזהות סיפורים ומידע מזויפים. אבל למרות המאמצים של פייסבוק בנושא, יש גם הטוענים שפעולתה לא נובעת מאלטרואיזם או הארה אלא מהקשחת הפיקוח על ידי מדינות אירופה. בראשן גרמניה, שהודיעה לאחרונה שתחל להטיל קנסות של עד 50 מיליון יורו, על רשתות חברתיות וחברות טכנולוגיה שלא יסירו תוכן שלא עומד בדרישות החוק הגרמני. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x