$
חדשות טכנולוגיה

מייסד ווטסאפ יאן קום מכר ומסר מניות פייסבוק בשווי 5 מיליארד דולר

קום מכר כ-30 מיליון מניות פייסבוק בשווי של כ-3.7 מיליארד דולר, ומסר כה-13 מיליון מניות בשווי של 1.3 מיליארד. כעת נותרו בידיו 1.2% ממניות הרשת החברתית

רפאל קאהאן 20:1216.04.17

יאן קום, מייסד ווטסאפ, שכיום היא חלק מפייסבוק, מכר ומסר מניות של הרשת החברתית בהיקף המוערך ב-5 מיליארד דולר, כך עולה מדו"ח שנתי שהוגש ל-SEC בסוף השבוע. על פי הדיווח של אתר Recode מהיום (א'), קום, מכר או מסר כ-43 מיליון מניות של פייסבוק בכמה פעמים.

 

קום מכר כ-30 מיליון מניות בכ-120 תאריכים שונים ששוויין הכולל כ-3.7 מיליארד דולר; כלומר, הוא מסר כ-13 מיליון מניות ששוויין הכולל מגיע לכ-1.3 מיליארד דולר. זאת לעומת כ-10 מיליון מניות שמכר מארק צוקרברג במקביל בהיקף של כמיליארד דולר. אמנם זה לא נדיר שבכירים בחברות מוכרים מניות, אך במקרה של קום מדובר במה שמרגיש כמו מכירת חיסול.

 

יאן קום יאן קום צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

קום היה בעל כ-2.6% ממניות A של פייסבוק וכעת נותרו בידיו 1.2%. בעוד צוקרברג מכר את המניות כדי לממן את קרן הצדקה שהקים עם אשתו - קום לא התחייב להקים קרן כזו וגם לא ברור למי הוא מסר את המניות שלא נמכרו. לא סביר להניח שקום העניק מתנות בהיקף כה נרחב ללא תמורה כלשהי.

 

המכירה התבצעה במסגרת תוכנית של ה-SEC שנקראת 10b5-1 ושמאפשרת לבכירים למכור כמות נרחבת של מניות ללא חשד או חשש שהן חלק מקנוניית מידע פנימי. מה שבטוח שמכירה כזו מסיבית של מניות בהחלט מסתירה משהו, האם מדובר במיזם חדש? בקרן צדקה? או פשוט בניסיון להשקיע את הכסף באפיקים אחרים מעבר למניות פייסבוק? לקום הפתרונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x