$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: צוקרברג מכר מניות פייסבוק במיליארד דולר בשנה האחרונה

מדובר ב-9.6 מיליון מניות שמכירתן החלה באוגוסט שעבר; מייסד החברה עדיין שולט ב-59.7% ממניותיה והונו מוערך ב-58 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 14:1416.04.17

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מכר מניות של החברה בשווי של כמיליארד דולר בשנה האחרונה.

 

 

 

מדיווח של אתר Recode עולה שמדובר בסך הכל כ-9.6 מיליון מניות ששוויין על פי מחיר הסגירה של המניה בשבוע שעבר הוא כ-1.3 מיליארד דולר. עם זאת, מכיוון שהמכירה התבצעה בהדרגה במהלך כל השנה שעברה, ושהמניה זינקה בכ-12% במהלכה - שוויין המצטבר מגיעה למעט יותר ממיליארד דולר "בלבד", כך עולה ממסמכי הדיווח השנתי שהופקדו בידי ה-SEC.

 

לפרטים ולהרשמה לוועידת ניו יורק לחצו כאן

 

 

מה דעתך על מניית FACEBOOK:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

צוקרברג החל את המכירה באוגוסט שעבר. עם זאת גם אחרי המכירה של המניות עדיין נותרו בידיו כ-59.7% ממניות הרשת החברתית - זאת לעומת כ-60.1% בשנה קודם לכן. פורבס העריך את הונו של צוקרברג על בסיס הדיווח השנתי בכ-58 מיליארד דולר.

 

המכירה של המניות בוצעה כדי לממן את פעילות הקרן הפילנתרופית שהקים צוקרברג יחד עם אשתו זמן קצר לאחר הולדת בתם בסוף 2015. היוזמה הראשונה של הקרן היא מחקר בהיקף של 3 מיליארד דולר שמטרתו, לדברי הזוג, הוא "למגר את כל המחלות בעולם".

 

 

 

מהמסמכים עולה שהוא מתעתד למכור או לתת מניות בסכום דומה בכל שנה עד 2018. אחת הדרכים שבהן צוקרברג ישתמש כדי לשמור על רוב מניותיו ושליטתו בפייסבוק תהיה על ידי הנפקה של סוג חדש של מניות שאינן מקנות זכות בחירה למחזיקים בהן. וכך שוב מחקה צוקרברג את סנאפ שהנפיקה סוג דומה של מניות מוקדם יותר השנה.

 

 

צוקרברג. רוצה למגר את כל המחלות בעולם צוקרברג. רוצה למגר את כל המחלות בעולם צילום: פייסבוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x