$
חדשות טכנולוגיה

אובר השתמשה באפליקציה סודית כדי לעקוב אחרי נהגי המתחרה ליפט

האפליקציה ייצרה משתמשים פיקטיביים של ליפט כדי לזהות את מיקום נהגיה. אובר השתמשה בתוכנה כדי לזהות הרגלי נסיעה ונהגים שעבדו במקביל עבור שני השירותים תוך שהיא מפתה אותם להשתמש רק בשירותיה לאחר מכן

רפאל קאהאן 19:0513.04.17

אובר השתמשה באפליקציה מיוחדת המכונה Hell כדי לעקוב ולנטר את פעילות נהגי המתחרה, ליפט. על פי דיווח שפורסם אמש (ד') באתר The Information, אובר ניצלה מספר חולשות אבטחה במערכת ניהול הנהגים של ליפט והשתמשה בהם כדי לבצע מעקב אחריהם.

השיטה עבדה כך: האפליקציה הייתה מייצרת פרופילים פיקטיביים של משתמשי ליפט. לאחר מכן היא הייתה משתמשת בכל פרופיל בשביל לזהות את שמונה נהגי ליפט הקרובים ביותר ועל ידי כך למפות את מיקומם ברחבי איזור או עיר מסוימת.

 

לפרטים והרשמה לוועידת ניו יורק לחצו כאן

אפליקציית אובר עקבה אחרי נהגי ליפט אפליקציית אובר עקבה אחרי נהגי ליפט צילום: בלומברג

 

זאת ועוד, חולשה במערכת ניהול הנהגים של ליפט איפשרה לאובר לזהות ולעקוב אחרי הרגלי השימוש והעבודה שלהם, כמו למשל שעות פעילות, איזורים מועדפים ומסלולים. השיטה גם איפשרה לאובר לזהות על ידי השוואה לנתוניה אילו נהגים עבדו בשתי האפליקציות במקביל ולהציע להם להשתמש באובר באופן בלעדי תמורת הטבות שונות.

 

קיום האפליקציה לבדה עשוי להביא על אובר מטח נוסף של צרות משפטיות. השימוש בה עשוי להוות הפרת חוזה מול ליפט שתנאי השימוש שלה אושרים על התחזות ופרופילים פיקטיביים, עבירה על חוקי התחרות ההוגנת גניבה של סודות עסקיים ועבירות פריצה למחשבים עקב השימוש הלא מורשה במערכת ניהול הנהגים של ליפט.

 

החברה כבר הותקפה בעבר על שיטות העבודה המטרידות שלה והיא נמצאת בימים אלה בעיצומו של משפט מתוקשר מול גוגל שתבעה אותה על כך שמקימי הסטארט-אפ Otto גנבו ממנה את טכנולוגיית הרכב האוטונומי שלה והעבירו אותה לאובר. בשלב הנוכחי המשפט חשף סדרה של בעיות בהתנהלות העסקית שלה בזכות חשיפה של מסמכים פנימיים שהוצגו כראיות על ידי התביעה.

 

במקביל, שורה של בכירים בחברה, כולל המנכ"ל ומייסדה טרוויס קלניק, מצאו את עצמם מואשמים בשורה של עבירות ואי סדרים - החל בהטרדות מיניות וכלה בעבירות על חוקי העבודה. עוד הודיעו מספר בכירים ובהם נשיא החברה ג'ף ג'ונס והדוברת שלה שהם עוזבים אותה עקב כך.  המכה האחרונה לחברה הייתה כאשר ממשלת איטליה אסרה על פעילותה במדינה בסוף השבוע שעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x