$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג יוצאת מתחום המצלמות הדיגיטליות העצמאיות: "גם קנון וניקון מתקשות לשרוד"

הענקית הדרום קוראנית הפסיקה לייצר ולמכור מצלמות לאור החולשה בשוק הנובעת מהתפתחות שוק הסמארטפונים. סמסונג תמשיך לפתח מצלמות לסמארטפונים ומצלמות לתחום המציאות המדומה

ויקי אוסלנדר 10:0510.04.17

סמסונג יוצאת מעסקי המצלמות הדיגיטליות העצמאיות. ענקית האלקטרוניקה הדרום קוראנית הפסיקה לייצר ולמכור מצלמות כך לפי בכיר מהחברה שהתראיין על ידי המגזין The Invester"" הדרום קוריאני. המצלמה הדיגיטלית האחרונה שהשיקה סמסונג היתה במרץ 2015.

 

המהלך מגיע ככל הנראה על רקע החולשה בשוק המצלמות העצמאיות (Standalone), שנפגע בעקבות התבססות המצלמות הדיגיטליות בסמארטפונים. שוק המצלמות הדיגיטליות העצמאיות לשימוש פרטי עמד בשיאו על 35 מיליון יחידות במכירות שנתיות בשנת 2009. מאז מספרים אלו צונחים בעקביות והיום עומדים על כ-6 מיליון מצלמות מסוגים שונים לשימוש פרטי. בהינתן התחרות העצומה הנובעת מצד המצלמות המשוכללות שמלוות את הסמארפונים, שוק המצלמות הדיגיטליות הופך לנישתי יותר, ומציע בעיקר אלמנטים שמצלמות הסמארפונים לא יכולות להציע. "חברות עם ניסיון של מעל 100 שנים כמו קנון וניקון מתקשות לשרוד. לסמסונג לא היתה ברירה אלא לעזוב את השוק", לדברי הבכיר מסמסונג.

 

מצלמה של סמסונג מצלמה של סמסונג צילום: אתר סמסונג

עם זאת, סמסונג לא נוטשת את התחום לחלוטין. לדברי הבכיר, סמסונג "תיצור קטגוריית מצלמות חדשה כדי להמשיך את עסקיה בתחום". ככל הנראה מדובר על שוק המצלמות בסמארטפונים שכאמור פורח וצילום בתחום המציאות המדומה שנמצא בחיתוליו.

 

לפני כשנה חשפה סמסונג את מצלמת הגיר 360 מעלות (Gear), מצלמת מציאות מדומה המאפשרת ל"הסתובב מחדש" בתוך התמונה שצולמה זאת באמצעות צילום היקפי. במרץ האחרון השיקה החברה את הדור השני של מצלמה זו שהשליטה בה ידנית או באמצעות אפליקציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x