שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

האיום מומש: האקרים פרסמו את קטלוג הפרצות של ה-NSA

קבוצת ה-ShadowBrokers, שניסתה למכור רשימה של פרצות שהיו בשימוש ה-NSA, מימשו את איומם לפרסם את הקטלוג ושיחררו את קוד הגישה לפתיחת הקובץ באינטרנט

ויקי אוסלנדר 18:0509.04.17

קבוצת האקרים - או האקר בודד - המכונה The ShadowBrokers פרסמה אתמול (שבת) מכתב פתוח שממוען לנשיא ארה"ב טראמפ ושמכיל קוד גישה לקבצים של ה-NSA, הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב. הרשימה מכילה שורה ארוכה של פרצות אבטחה שאיפשרו לסוכנות לפרוץ, להאזין ולעקוב אחרי מחשבים, סמארטפונים ואתרי אינטרנט.

המכתב שכותרתו "אל תשכח את המקורות שלך" (Don’t Forget Your Base) נכתב באנגלית קלוקלת ומפרט את הסיבות לאכזבת הקבוצה מנשיא ארה"ב הטרי דונלד טראמפ. בין היתר מונה הקבוצה את חוסר יכולתו של טראמפ להחליף את תוכנית הבריאות של הנשיא לשעבר אובמה, אובמהקר, את התקיפה בסוריה ואת פיטוריו של איש הימין הקיצוני ויועצו של טראמפ, סטיב בנון, מהמועצה לביטחון לאומי. את הקוד פרסמה הקבוצה כאות מחאה על האכזבה משלושת חודשי הכהונה הראשונים של טראמפ.

ההאקרים של ה-NSA נחשפו במערומיהם? ההאקרים של ה-NSA נחשפו במערומיהם?

 

באוגוסט האחרון נחשפה לראשונה קבוצת ההאקרים כשפרסמה דוגמה של קבצי NSA גנובים, ובמקביל הציעה למכירה את "הקבצים הטובים ביותר" למרבה במחיר. הקבצים הכילו לכאורה כלי פריצה של ה-NSA, שנגנבו, כך לפי ShadowBrokers, מקבוצת Equation, חטיבת ההאקרים של ה-NSA. בין הקבצים שפורסמו בחינם היו כלים המנצלים פרצות בחברות כמו סיסקו, מיקרוסופט וג'וניפר. איכות הקבצים אומתה על ידי גורמים שונים, ואף על ידי איש ה-NSA לשעבר אדוארד סנודן שהדליף בשעתו מסמכים רבים של הסוכנות.

 

המכירה הפומבית לא זכתה להיענות גבוהה במיוחד, זאת משום שכל מציע נדרש להעביר את המטבע הווירטואלי לידי ShadowBrokers בלי הבטחה שהכסף יוחזר לו אם לא יגיש את ההצעה הזוכה. "תציעו כדי לנצח!", ציינו בהודעה תוך שהם רומזים כי הכסף יישאר בידיהם בכל מקרה. הקבוצה אף ציינה כי אם יגיעו ההצעות עד לתמורה של מיליון מטבעות ביטקיון (אז בשווי של 576 מיליון דולר), היא תשחרר חבילת מידע נוספת.

סנודן אישר בעקיפין את איכות קבצי ה-NSA שפורסמו סנודן אישר בעקיפין את איכות קבצי ה-NSA שפורסמו צילום: Praxis Films

 

בפועל ההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה עמדה על כאלף דולר. בינואר פרסמה הקבוצה הודעת פרידה, כי היא מוחקת את כל החשבונות שלה ויורדת למחתרת. בהודעה ציינו כי כל פעולותיה היו "מונעים מביטקוין" בעוד שכל "הפוליטיקה היתה רק כלי שיווקי". אך כאמור ההודעה האחרונה של הקבוצה מספרת שוב סיפור מעט שונה ומגדירה את החלטה לשתף בחינם את הקבצים הגנובים כסוג של מחאה לפעילות טראמפ.

 

"עם כל הכבוד, מה לעזאזל אתה עושה", נכתב, תוך שהקבוצה מבקרת את המתקפה האחרונה בסוריה, "מלחמה של מי אתה נלחם? הלאומנים הישראלים (ציונים) וגולדמן זאקס?". המכתב בעל הנימה אולטרה ימנית "התרבות האירופאית והמערבית הוכיחה את עצמה כעליונה", גם מגיש הצעות אופרטיביות לקוראים השונים.

 

"אמריקאים יקרים, רוצים זכויות שחורים? יש לנו תכנית בשבילכם, קוראים לזה 'כרטיס אובמה'. המדינה תשים בצד טריליון דולר ונשלח בחינם כל תושב אמריקאי שירצה לנסיעה בכיוון אחד לאפריקה. התנאי: אסור לחזור לארה"ב למשך דור שלם אחד", לשון המכתב. בתגובה לפרסום האחרון של Shadow Brokers צייץ סנודן בחשבון הטוויטר שלו, שהמסמכים המדוברים יסייעו ל-NSA לפענח מהיכן הגיעה ההדלפה, תוך שהוא מאמת אותם בעקיפין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x