$
חדשות טכנולוגיה

רשמית: ניתן לרכוש בביטקוין ב-260 אלף חנויות ביפן

ההכרה של המטבע הווירטואלי כהילך חוקי במדינה נכנסה לתוקפה ב-1 באפריל האחרון. כעת הודיעו שתי ענקיות קמעונאות יפניות שהן מאפשרות רכישות בביטקוין

ויקי אוסלנדר 13:0009.04.17

 שתי קמעונאיות ענק ביפן אימצו את הביקוין כאמצעי תשלום. על פי דיווח של עיתון ניקיי בתחילת סוף השבוע, רשת מוצרי החשמל Bic Camera ופלטפורמת שירותי תשלום לעסקים Recruit Lifestyle חוברות לחלפני המטבע הווירטואלי בטוקיו.

 

במרץ 2016 אישרו הרשויות ביפן הצעה שלפיה מטבעות וירטואלים שונים יזכו למעמד דומה לצורות כסף אחרות. ב-1 באפריל נכנסה לתוקף החלטה כי מטבע הביטקוין הוא צורת תשלום מקובלת במדינה. לפני החלטה זו הביטקוין לא יכול היה להחליף באופן רשמי את היין היפני ושימוש בו היה כרוך בעלויות המרה. לפי ה NHK, תאגיד השידור הציבורי היפני, ב-2015 רק 900 בתי עסק שונים קיבלו את הביקוין, זאת לעומת 4,200 בשנת 2016. כעת מעריכים כי מספר זה יזנק אף יותר.

יפן מאפשרת רכישה של מוצרים בביטקוין יפן מאפשרת רכישה של מוצרים בביטקוין צילום: בלומברג

 

Bic Camera חתמה על שיתוף פעולה עם פלטפורמת הביטקוין הגדולה ביפן – BitFlyer – שרק בפברואר האחרון גייסה 1.8 מיליארד דולר מבנקים ביפן כדי לפתח את השירות שלה. Bic Camera תציעה תחילה את שירות התשלומים רק בשתי חנויות, אחת מהן בחנות הדגל של החברה בטוקיו. ככל והשימוש במטבע יצלח, כך תרחיב החברה את השירות ליתר חלקי יפן.

 

עם זאת, Recruit Lifestyle, זרוע השירותים לעסקים של חברת האחזקות הנסחרת Recruit, היא זו שצפויה להעניק את דריסת הרגל המאסיבית למטבע הוירטואלי. Recruit Lifestyle תשתף פעולה עם פלטפורמת הביטקוין Coincheck, ותעניק גישה ל-260 אלף בתי עסק שונים ברחבי יפן למטבע הוירטואלי.

 

החברה פיתחה בין היתר אפליקציה (AirRegi) המעניקה ממשק תשלומים חינמי לעסקים, ומשמשת כקופה רושמת. עם פתיחת הפלטפורמה של Recruit Lifestyle לביטקוין, כל 260 אלף נקודות המכירה שמתחזקת החברה יפתחו גם הן לשימוש במטבע, ועסקים שיבחרו יוכלו עם הם להתחיל לקבל אותו כצורת תשלום.

 

חלפני המטבע הווירטואלי ישמשו כלי המרה בזמן אמת עבור הלקוחות שיבחרו לשלם בביטקוין, כל עסקה תוגבל לעד 100 אלף ין (כ-900 דולר). החברות ישמרו על כל התנאים, הנחות או צבירת נקודות הנהוגים עבור המטבעות המוכרים, ללקוחות שישלמו בביטקוין. מתחילת החודש עלה מחיר הביטקוין בכ-4% והוא נסחר היום (א') לפי שווי של 1,186 דולר, זאת ככל הנראה לאור ההתפתחויות ביפן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x