$
מכשירים ומדריכים

פרשנות

הגלקסי S8: המכשיר החשוב ביותר של סמסונג בחמש השנים האחרונות

השקת הגלקסי S8 של סמסונג מהווה יריית פתיחה בקרב הבא על ליבם של חובבי הסמארטפונים. מסך בלי שוליים, סייען קולי ושלל תכונות חדשניות הם הכלים איתם היצרנית הקוריאנית מתכננת להביס את אפל על הבכורה בעולם המובייל

הגר רבט 16:4130.03.17
ההשקה של הגלקסי S8 מסמנת שסמסונג מבקשת לא רק למחוק את חטאי העבר, אלא גם להביס כל אחת מהמתחרות שלה. יצרנית הסמארטפונים המובילה בעולם היתה צריכה להציג אתמול מכשיר שממקם אותה שוב בפסגה, וכדי לעשות זאת היא ירתה לכל הכיוונים.

ראשית, בתחום העיצוב, המראה הנקי של הגלקסי S8 החדש מוצלח ומרשים מאוד, אבל יותר מכך – הוא טרנד עיצובי שאפל כנראה תאלץ לחקות. ה-MI Mix של שיאומי כבר מציע עיצוב דומה, עם מסך "מקצה לקצה", ולפי כל השמועות גם האייפון 8 יישר קו עם המראה החדש. הצוות העיצובי של אפל יציג ככל הנראה מכשיר לא פחות ואולי אפילו יותר מרשים מזה של סמסונג. אולם אפל, שרגילה להכתיב את הטרנדים בתחום העיצוב, תהיה הפעם זו שעשתה זאת שנייה (או, לכל הפחות, שלישית).

 

הגלקסי S8: חדשנות בכל מחיר הגלקסי S8: חדשנות בכל מחיר

עם זאת, ההשקה של ביקסבי, הסייען הדיגיטלי של סמסונג, שמגיע באיחור ניכר אחרי סירי וקורטנה, היא מעט יותר מסגירת פערים מול המתחרות. שפע המוצרים החכמים שסמסונג מייצרת וכוונתה לחבר בעתיד בין ביקסבי לשאר המוצרים הביתיים שלה, מציבה אותה בתחרות דווקא מול גוגל. האחרונה השיקה בשנה האחרונה את הפיקסל ואת גוגל הום ומעוניינת גם היא לנהל עבורנו את הבית החכם, אבל להבדיל מסמסונג, לה אין קו עשיר של מוצרים ביתיים כמו מקררים, טלוויזיות ומכונות כביסה, שיכולים ליצור אקו סיסטם מושלם.

 

בנוסף, נראה שסמסונג מעוניינת להתחרות במיקרוסופט בניסיון להפוך את הסמארטפון למחשב האישי. ה-Dex (Desktop experience) של סמסונג מאפשר להשתמש בגלקסי כתחליף למחשב, בדומה ל- Continuum של מיקרוסופט. אבל בעוד האחרונה עדיין נאבקת עם כמה עיכובים, כמו הצורך לפתח אפליקציות מותאמות במיוחד, ה- Dex תומך באפליקציות אנדרואיד הרגילות ומאפשר גם להפעיל כמה מהן במקביל, יכולת שמיקרוסופט טרם שכללה.

 

בשנים האחרונות המטוטלת נעה בין הגלקסי לאייפון, כאשר כל מכשיר חדש שואף לתואר ה"טוב ביותר בשוק" עם השקתו ועד שהמתחרה מוציאה את התשובה שלה. ועל אף שסמסונג היא יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם ומשיקה לא מעט טכנולוגיות ופיתוחים חדשים בכל מכשיר, בעיני הציבור היא נחשבת עדיין חדשנית ומקורית פחות מאפל. ה-S8 מסמן שסמסונג נחושה לנצח גם בקרב הזה, אבל קודם כל היא צריכה מכשיר נטול תקלות לחלוטין.

 

הכותבת היתה אורחת סמסונג באירוע

בטל שלח
    לכל התגובות
    x