$
אפליקציות

ווייז החלה לאפשר הזמנות לטייק אווי מתוך האפליקציה בארה"ב

השותפה הראשונה של אפליקציית הניווט של גוגל למהלך היא רשת דאנקן דונאטס. אם השותפות תוכתר בהצלחה ככל הנראה שהפיצ'ר הזה יורחב לשותפים ומדינות נוספות

נמרוד צוק 13:3229.03.17
ווייז מבצעת מהלך מסחרי חדש, והיא מתחילה ניסוי ראשון בשיתוף רשת דאנקין דונאטס בביצוע הזמנות מסניפי הרשת על הדרך. החברה החלה להפעיל את הפיצ'ר החדש אתמול (ג') עבור משתמשיה בארה"ב.

כיום כוללת האפליקציה פרסומות לרשת הדונאטס ורשתות מזון נוספות כמו מק'דונלדס או טאקו בל. אלה מופיעות על המסך כאשר המשתמש נוסע בקרבת אחד הסניפים, ומאפשרות לו לבחור לנווט אליהם בלחיצת כפתור. הפיצ'ר החדש יוסיף אפשרות לבצע רכישה מוקדמת של קפה ודונאטס כך שההזמנה תהיה מוכנה לאיסוף ברגע שהנהג יגיע לסניף.

 

 

הזמינו את הדונאטס שלכם דרך הווייז הזמינו את הדונאטס שלכם דרך הווייז צילום: בלומברג

 

כדי לעשות שימוש בתכונה החדשה, המשתמש צריך להתקין את אפליקציית רשת המזון ולהירשם אליה. ההזמנה עצמה מתבצעת מתוך ווייז מבלי צורך לפתוח את האפליקציה השניה. במידה והניסוי יוכתר בהצלחה, החברה צפויה להרחיב את היכולת הזו לתחומים ושותפים עסקיים נוספים - למשל לצורך הזמנת פיצה, שמירת מקומות חניה בחניון, רכישת תרופות או קניית מצרכי מזון בסופר.

 

"זה יכול להיות כל דבר שנהג יכול להזמין מראש ולהגיע לקחת", אמר על התוכנית ג'ונתן גרוסמן, מנהל שיתופי הפעולה העסקיים של החברה בצפון אמריקה. בשלב זה ווייז אינה גובה עמלות על השירות, אבל במסגרת העסקה הסכימה דאנקן דונטס להגדיל את היקף תקציב הפרסום שלה באפליקציה בסכום לא ידוע.

 

האפשרות לבצע הזמנה מראש של מנות במסעדות דרך הטלפון אינה חדשה - דאנקין דונטס מציעה אותה כבר זמן מה דרך האפליקציה שלה וגם מק'דונלדס הוציאה לפני מספר שבועות אפליקציה דומה. השילוב באפליקציית ניווט פופולרית, עם זאת, עשוי לתת לרשתות ערך מוסף גדול בשל היכולת להציע למשתמש לבצע הזמנה בתזמון בה יש סיכוי גדול שהוא יהיה מעוניין בה, לדוגמה בדרך לעבודה.

 

שיתוף הפעולה מגיע שבוע בלבד לאחר שווייז הכריזה על חיבור מסוג שונה עם אפליקציה חיצונית. פיצ'ר חדש שמטמיע את נגן השירים של ספוטיפיי בממשק המשתמש של ווייז ושמאפשר להטמיע את הוראות הנסיעה שלה בממשק של אפליקציית המוזיקה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x