$
חדשות טכנולוגיה

עוד ניסיון של גוגל בתחום הרשתות החברתיות: עובדת על אפליקציית עריכת תמונות שיתופית

השירות החדש אמור להתווסף לאפליקציות Allo ו-Duo ויוסיף יכולות כדוגמת סנאפצ'אט ו-Path לשירותים של החברה. בשלב הנוכחי היא בגדר ניסוי בלבד, אך היא עשויה להופיע כשירות חדש בכנס I/O הבא שייערך במאי הקרוב

נמרוד צוק 15:0727.03.17
אחרי שהרחיבה את היצע אפליקציות התקשורת שלה עם Allo ודואו, גוגל עובדת על אפליקציית מדיה חברתית נוספת: שירות לעריכת תמונות קבוצתית. החברה עובדת על האפליקציה חסרת השם בחשאי בחודשים האחרונים, על פי דיווח של אתר טקראנץ' שזכה בסוף השבוע לאישור החברה.

 

על פי האתר, האפליקציה החדשה נשמעת כ"שילוב בין הרשת החברתית Path לפילטרים של סנאפצ'ט ויכולות עיבוד התמונה המתקדמות של גוגל" והיא אמורה לאפשר לקבוצות קטנות של אנשים, לדוגמה בני משפחה, לעבוד על תמונות ביחד ולארגן אותן לשימוש עתידי.

היכולות של גוגל בתחום עיבוד וזיהוי תמונות יצוותו לאפליקציה החדשה היכולות של גוגל בתחום עיבוד וזיהוי תמונות יצוותו לאפליקציה החדשה

 

החידוש העיקרי בשירות הוא שימוש ביכולות פענוח התמונה מבוסס הבינה המלאכותית של גוגל, כדי לאתר עצמים ואנשים ולהוסיף תיוגים רלבנטיים. ניתן יהיה לאפשר למצוא בקלות תמונות מהעבר לפי מלות מפתח. בנוסף, מנגנון פענוח התמונות אמור לסייע בהתאמת פילטרים הולמים לתמונה ובהפיכת פעולות עריכה נוספות לפשוטות יותר.

 

הקונספט של האפליקציה מזכיר במידה רבה את זה של פייסבוק מומנטס, בתוספת אפשרויות עריכה, ובמידה מסוימת נראית כנסיון להציב מענה לאפליקציית קליפס החדשה של אפל, שמתמקדת יותר בצד של עריכת התוכן ולא בצד העבודה השיתופית עליו.

 

יש לציין שהמדיה החברתית היא עקב האכילס של גוגל, כבר שנים שהיא מנסה את כוחה בזירה הזו אך עד כה היא נכשלה כבר עשרות פעמים. בשלב זה האפליקציה היא בגדר ניסוי בהיקף מצומצם, אבל החברה עשויה לשחרר אותה כמוצר זמין לציבור הרחב כבר במאי הקרוב, במסגרת אירוע המפתחים גוגל IO.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x