$
חדשות טכנולוגיה

נוקיה תתחיל לשווק בעולם את מכשיריה החדשים החל מהרבעון הקרוב

המותג הפיני חוזר לשווקים המערביים לאחר שנים של היעדרות. השוק האמריקאי יהיה ככל הנראה הראשון שיזכה ליהנות ממכשירי הסמארטפון החדשים שיימכרו במחירים שבין 150 ל-250 דולר

ויקי אוסלנדר 18:3626.03.17
נוקיה הודיעה בסוף השבוע כי תשיק שלושה דגמים של הטלפונים החדשים שלה נוקיה 3, 5 ו-6 ברחבי העולם בחודשים הקרובים. השקת הדגמים החדשים תהיה מוגבלת תחילה ל-120 שווקים, ביניהן ארה"ב, וכי זו תתקיים בין אפריל ליוני השנה. ההשקה צפויה להתרחש בו זמנית.

נוקיה 6, שכבר הושק בסין וזכה לפופולריות גדולה, הוא המכשיר הגדול מבין השלושה עם מסך 5.5 אינץ', סוללה בקיבול 3,000 מיליאמפר שעה, זיכרון של 32 גיגה-בייט ואפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס מיקרו SD ל-128 גיגה-בייט. לנוקיה 6 מצלמה אחורית של 16 מגה פיקסל ומצלמה קדמית של 8 מגה פיקסל. המכשיר, כמו גם שני הדגמים האחרים הזולים יותר, מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 7 והוא יזכה לעדכונים שוטפים בזכות שיתוף פעולה הדוק עם גוגל. משקלו 167 גרם ומחירו יעמוד על כ-250 דולר.

הנוקיה 3310 המחודש היה הכוכב של ברצלונה השנה הנוקיה 3310 המחודש היה הכוכב של ברצלונה השנה צילום: עומר כביר

 

הנוקיה 5 ו-3 הם בגדלים 5.2 אינץ' ובגודל 5.0 אינץ' בהתאמה.המצלמות באיכות נמוכה יותר, וכך גם הסוללות. הנוקיה 5 ו-3 יגיעו עם זיכרון של 16 גיגה-בייט ויכולת הרחבה הדומה ל-6. מחיר הנוקיה 5 צפוי לעמוד על כ-200 דולר ומחיר הנוקיה 3 על כ-150 דולר למכשיר. המכשירים מגיעים ללא תוספות או אפליקציות מובנות של החברה ומטרתם לספק מענה לפלח השוק הנמוך יותר.

 

מדובר על מכשירי הסמארטפון הראשונים של המותג הפיני שהיה בעבר יצרנית מכשירי הסלולר הגדולה בעולם. מי שנסחרה במחיר של 40 דולר למניה בשיאה ב-2007, התרסקה לשפל שהגיע בתקופות קשות ב-6 דולר למניה. הסיבה לנפילה הייתה משום שנוקיה, שעדיין נחשבת למותג חזק בשוק העולמי, פספסה את מהפכת הסמארטפונים ולא עמדה בקצה הפיתוח של האייפון ומכשירי האנדרואיד. ניסיונותיה לפתח מערכת הפעלה קניינית נכשלו, והיא הימרה על ווינדוס פון שמעולם לא הצליחה לשבות את ליבם של הצרכנים.  

 

בשנת 2014 מכרה נוקיה את חטיבת המכשירים והשירותים שלה למיקרוסופט בעסקה שפרטיה עדיין לא ברורים. בשנת 2016 החברה הפינית HMD גלובל רכשה חלק מעסקים אלו ממיקרוסופט והיא בעלת רשיון המאפשר לה למכור את מכשירים סלולרים תחת המותג נוקיה. נוקיה עצמה עוסקת כיום רק בייצור של ציוד תשתיות תקשורת.

 

בהשקת המכשירים החדשים של נוקיה בתחילת השנה הציגה החברה לא רק סמארטפונים. כדי לנסות להשיב לעצמה חלק מההובלה המותגית שלה, החברה פנתה גם לחוש הנוסטלגי של הצרכנים והשיקה דגם אחד - הנוקיה 3310 המחודש - שהתבסס על אחד מהדגמים הפופולריים ביותר של החברה. החברה שמרה על אותו עיצוב שמזכיר מאוד את הדגם שהשיקה בשנת 2000. ברוח הנוסטלגיה נוקיה מציעה את המכשיר, שיוצע בעיקר לשווקים מתפתחים, עם משחק הסנייק האהוב, מסך קטן ולחצנים אמיתיים (ללא מסך מגע).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x