שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

קרן Sky והנהלת "Groupon ישראל" רוכשות את השליטה בגרופון ישראל

גרופון העולמית תמשיך להחזיק במניות של החברה החדשה. המהלך הוא חלק מאסטרטגיה חדשה של ענקית הקופונים. עד כה לא צפויים פיטורים ובחברה אף מתכוונים לגייס

מאיר אורבך 15:3726.03.17

קרן ההשקעות סקיי והנהלת גרופון ישראל רכשו את השליטה בחברה, כפי שנחשף ב"כלכליסט" באוקטובר שנה שעברה. הרכישה, שמוערכת בעשרות מיליוני שקלים תשאיר את גרופון העולמית עם נתח משמעותי ממניות החברה. מנכ"ל החברה, תומי שנפלד, ויתר חברי ההנהלה הבכירה ימשיכו להוביל את החברה. גרופון מעסיקה 105 עובדים שימשיכו להיות מועסקים לאחר ההסכם החדש.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אישרה, מעיין קלר, סמנכ"לית השיווק של החברה שכל עובדיה יישארו לעבוד במקום. עקב הצורך להכניס תפקידים חדשים שהיו לחברה בעבר בגרופון העולמית, היא גם צפויה לגייס עובדים רבים לתפעול השוטף. יש לחברה רישיון של שנתיים להחזיק בשם גרופון ולבחירה של החברה בישראל להחזיק בשם או לעבור לשם אחר".

מימין ריץ' וויליאמס מנכ"ל גרופון ותומי שנפלד מנכ"ל גרופון ישראל מימין ריץ' וויליאמס מנכ"ל גרופון ותומי שנפלד מנכ"ל גרופון ישראל צילום: Jonathan Shaked

 

על פי החברה העולמית, ההחלטה למכור נובעת מהאסטרטגיה שלה להכניס שותף בחברות בת בטריטוריות בינלאומיות קטנות. עם זאת, היות ובגרופון העולמית רואים פוטנציאל עסקי משמעותי בשוק הישראלי ובסניף המקומי, סוכם כי היא תמשיך להחזיק מניות בחברה הישראלית, וכך תוכל ליהנות גם מהמשך השבחתה.

 

"גרופון ישראל" צפויה להמשיך ולהפעיל את ארבעת תחומי פעילותה: קופונים, מוצרים, תיירות והופעות, כאשר בבסיס פעילותה היא נסמכת על הנכס העיקרי שלה - למעלה מ-2 מיליון משתמשים פעילים בישראל, שהופכים אותה לחברה המובילה בארץ בתחום הקופונים.

 

במקביל למהלך זה, בימים אלו, משיקה גרופון אתר חדש ואת אפליקציית גרופון ישראל, במטרה להציע למשתמשים דילים אטרקטיביים ורלוונטיים יותר באופן חווייתי ונוח יותר לשימוש. שדרוג זה מתחבר למגמה של מעבר לקניות דרך המובייל, תוך יישור קו עם השוק האמריקאי.

 

קרן הפרייבט אקוויטי סקיי, נוסדה בשנת 2005 ומתמחה בהשקעות בחברות ישראליות בוגרות בתחומי פעילות מגוונים בעלות פוטנציאל להצפת ערך. ד"ר אבי אורטל, שותף בכיר בקרן סקיי שהוביל את העסקה לצד מיטל הלר, מסר "מעבר לפוטנציאל העסקי של גרופון, אחד מקמעונאי האונליין הגדולים בישראל, אנו שמחים על השותפות עם הנהלת החברה ועם גרופון העולמית, שותפות שתאפשר המשך פיתוח החברה וחיזוק מעמדה המוביל בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x