$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר נלחמת בקיצוניים: השעתה 377 אלף חשבונות בשל קידום טרור

על פי דו"ח השקיפות של החברה, מדובר על קצב של כ-63 אלף חשבונות בחודש. עוד דווח, כי הועברו אליה 88 בקשות משפטיות מרחבי העולם שהורו לה להסיר תכנים שפורסמו על ידי עיתונאים וכלי תקשורת

שירות כלכליסט 14:1822.03.17
טוויטר השעתה בששת החודשים האחרונים של 2016 קרוב ל-377 אלף חשבונות בשל קידום טרור.

 

הרשת החברתית פרסמה את ההודעה אתמול (שלישי), בדו"ח השקיפות הדו שנתי שלה שכולל מידע שהתבקשה להעביר על ידי ממשלות וישויות משפטיות אחרות במטרה לפקח על התכנים שעולים בפלטפורמה. מדובר על קצב של כ-63 אלף חשבונות בחודש, עלייה לעומת קצב של 24 אלף השעיות בחודש בששת החודשים האחרונים של 2015.

 

 

 

 

טוויטר טוויטר צילום: Pixabay

 

טוויטר השעתה בתקופה המדוברת 376,890 חשבונות טוויטר בשל פרסום תכנים התומכים בטרור, 2% מהם כתוצאה מבקשה מצד הממשל. על פי טוויטר, 74% מהחשבונות נתגלו באמצעות "כלים פנימיים נגד ספאם". זו הפעם הראשונה שטוויטר כוללת בדו"ח השקיפות את המאמצים שלה עצמה להילחם בקיצונים האלימים, מאז החלה בפרסום הדו"חות ב-2012.

 

טוויטר הכריזה לראשונה על המאמצים שלה להילחם בחשבונות המעודדים טרור ב-2015, ובשנה שעברה הגבירה את המאמצים כשהכריזה בפברואר על מספר יוזמות, כולל שיתופי פעולה עם ארגונים חיצוניים והכשרה מחודשת לעובדים.

 

בסך הכל, בין אוגוסט 2015 ודצמבר 2016 השעתה טוויטר 636,248 חשבונות.

 

עוד דיווחה החברה כי הועברו אליה 88 צווים מבית משפט ובקשות משפטיות אחרות מרחבי העולם שהורו לה להסיר תכנים שפורסמו על ידי עיתונאים וכלי תקשורת. 77 מבין הבקשות הללו הגיעו מטורקיה. בטוויטר אמנם ניסו לערער על הצווים הללו, אך לפי החברה בטורקיה "למרבה האכזבה כל הערעורים נדחו".

 

באופן הכללי הרשתות החברתיות מנסות למצוא דרכים לבלום תכנים המעודדים אלימות וטרור. כך למשל בפייסבוק משתמשים בכלים אוטומטיים לזיהוי והסרה של סרטונים של טרור.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x