• תפריט
הייטק והון סיכון

הסעיף שמאפשר למובילאיי לבטל את העסקה עם אינטל

החוזה בין מובילאיי לאינטל מאפשר לחברה מירושלים לסגת מהעסקה במקרה שתקבל הצעת רכישה הגבוהה ב-10% מזאת של ענקית השבבים

רן אברמסון והגר רבט 06:5921.03.17

בחוזה שעליו חתמו בשבוע שעבר ענקית השבבים האמריקאית אינטל ומפתחת מערכות הרכב הישראלית מובילאיי, שלפיו הראשונה תרכוש את האחרונה תמורת 15.3 מיליארד דולר במזומן, ישנו סעיף אחד שמאפשר למובילאיי לסגת מהעסקה. לפי הסעיף, החברה הישראלית תוכל לסגת אם תקבל "הצעה עדיפה".

 

בהתאם לפרק "ההגדרות" שמופיע בתחילת החוזה, כפי שפורסם באתר רשות ני"ע האמריקאית, "הצעה עדיפה" פירושה הצעת רכש שמתמחרת את מניית מובילאיי במחיר גבוה ב־6.354 דולר לפחות מהמחיר ששילמה אינטל. כלומר, בהתחשב בעובדה שאינטל שילמה מחיר של 63.5 דולר למניית מובילאיי, הצעה גבוהה ב־10% תספיק כדי לבטל את העסקה בין הענקית האמריקאית לחברה הירושלמית. במקרה כזה, על מובילאיי להוכיח שהצעה החדשה עדיפה מבחינת מחזיקי המניות, עובדיה ובעלי עניין אחרים.

 

לפי הסעיף המדובר, במקרה של קבלת הצעה עדיפה שמתחרה בהסכם שנחתם עם אינטל, על מובילאיי ליידע את ענקית השבבים על כך, ולפרט את תנאי ההצעה כמו גם את זהות המציעים. אם אינטל לא תגיש הצעה מתחרה בתוך ארבעה ימים, יוכל דירקטוריון מובילאיי לבטל את ההסכם עם אינטל, כדי שהחברה תוכל לחתום על חוזה חדש.

 

לפי החוזה, מובילאיי יכולה לקבל הצעות מגורם צד שלישי כל זמן שהחוזה לא נסגר באופן סופי, כלומר כל עוד הוא טעון אישורים של רשות ני"ע ורשות ההגבלים העסקיים. לפי מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם, השלמת התהליך צפויה לקחת 6-9 חודשים. בחוזי רכישה רבים ישנו סעיף המאפשר את ביטול העסקה לפני השלמתה בתנאים מסוימים, אך על פי רוב הצדדים לא נוקבים בסכום ספציפי, כפי שנעשה בחוזה בין מובילאיי לאינטל.

 

בנימין נתניהו עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' וראשי מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע והמנכ"ל זיו אבירם. העסקה צפויה לקחת חצי שנה לפחות בנימין נתניהו עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' וראשי מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע והמנכ"ל זיו אבירם. העסקה צפויה לקחת חצי שנה לפחות צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x