חדשות טכנולוגיה

אקטיב אימפלנטס האמריקאית-ישראלית גייסה 40 מיליון דולר

החברה שמפתחת שתלים אורטופדיים מעסיקה כיום כ-30 עובדים, מחציתם בישראל; ב-2013 גייסה 26 מיליון דולר

הגר רבט 19:3419.03.17

אקטיב אימפלנטס, החברה האמריקאית-ישראלית שמפתחת שתלים אורטופדיים, הודיעה בסוף השבוע על סבב גיוס של 40 מיליון דולר. את הסבב הובילה LS Health Science Partners שהשקיעה 30 מיליון דולר ו-10 מיליון נוספים גויסו ממשקיעים קיימים.

 

אקטיב הוקמה על ידי עמירם שטיינברג (היזם), הווארד פוקס, לארי קלוג, סטיבן ברדשאו. בסבב הגיוס הקודם שלה, ב-2013, גייסה 26 מיליון דולר. היא מעסיקה כיום כ-30 עובדים, מחציתם במרכז הפיתוח בארץ.

 

ערן לינדר-גנץ ערן לינדר-גנץ

אקטיב פיתחה משתל להחלפת ירך (Tribofit) ומשתל להחלפת מניסקוס (NUsurface). משתל הירך, המוצר הראשון של החברה, הושתל עד היום בכ-2,000 חולים ומשווק ע"י חברה בריטית. משתל המיניסקוס מיועד לאנשים בגילאי הביניים (30 עד 65) שעברו ניתוח במניסקוס או עם מניסקוס לא תפקודי. "קבוצת החולים הזאת 'מבוגרת' מדי עבור הטיפולים הניתוחיים הקיימים, אבל צעירה מדי עבור ניתוחי החלפת מפרק מלאים". אומר ד"ר ערן לינדר-גנץ, מנכ"ל החברה בישראל וסמנכ"ל המו"פ ומנהל הפעילות מחוץ לארה"ב. "כיום לא קיים טיפול עבורם והטיפול המקובל הוא שמרני בלבד (פיזיותרפיה ו/או זריקות שונות). המשתל הנוכחי יאפשר להם לקבל טיפול לתקופה זו. ההשתלה אמורה לדחות את ההליך המסובך יותר של החלפת מפרק מלאה. ההליך הניתוחי והשיקום קצרים בהשוואה להחלפת מפרק מלאה".

 

הגיוס ישמש למימון שני ניסויים קליניים בשתל בארה"ב לצורך קבלת אישור FDA. ניסויים קליניים בשתל נערכים כבר בארה"ב, אירופה וישראל והוא נמצא בשימוש באירופה מאז 2008 ובישראל מאז 2011. "ההשקעה תאפשר לנו להמשיך את תוכניות המחקר והפיתוח הקליני שלנו במטרה להציג בשוק את המינסקוס המלאכותי הראשון", אמר טס דייויס, נשיא ומנכ"ל אקטיב אימפלנטס.

 

השתל של אקטיב אימפלנטס עשוי מפולימר רפואי וכתוצאה מההרכב והמבנה הייחודי שלו אינו דורש קיבוע לעצם או רקמה רכה. הוא מדמה את התפקוד של מיניסקוס טבעי, בולם זעזועים ומחלק את המשקל לאורך מפרק הברך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x