שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט מפסיקה לעדכן את ווינדוס 7 ו-8 שמותקנות על מחשבים חדשים

המשתמשים שיסבלו מכך ראשונים הם בעלי מחשבים עם מעבדי אינטל מסדרות קאבי לייק וסקיילייק של אינטל, וכן אלו עם מעבדי AMD רייזן מסדרת בריסטול רידג'

נמרוד צוק 12:4319.03.17
מיקרוסופט נוקטת בצעד אגרסיבי נוסף בנסיונה לדחוף את ווינדוס 10 גם לאלו מבין המשתמשים שמעדיפים להשאר עם גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה. החברה הודיעה על הפסקת עדכוני התוכנה לבעלי דגמים מסוימים של מחשבים חדשים המריצים את ווינדוס 7 או 8.1.

המחשבים שמושפעים מהמדיניות החדשה הם כאלו המצוידים במעבדי "קאבי לייק" של אינטל, הדור האחרון שהושק בקיץ, ומעבדי רייזן של AMD מסדרת "בריסטול רידג'", שרק עתה מתחילים להגיע לשוק. בנוסף היא תקפה לגבי חלק מהמחשבים המצוידים במעבדי אינטל מהדור השישי (סקיילייק).

מיקרוסופט רוצה שתעברו כבר לווינדוס 10 מיקרוסופט רוצה שתעברו כבר לווינדוס 10 צילום: microsoftproductreviews.com

 

בעלי המחשבים הללו שניסו להוריד בשבוע האחרון את חבילת העדכונים האחרונה לווינדוס 7 או ווינדוס 8.1 קיבלו הודעת שגיאה האומרת כי "החומרה שלכם אינה נתמכת, ה-PC שלכם משתמש במעבד שאינו נתמך בגרסת זו של ווינדוס ולכן לא יוכל לקבל עדכונים".

 

החברה אמנם הצהירה כבר לפני שנה על תוכניתה להפסיק לתמוך במעבדים חדשים במערכות ההפעלה הישנות, ומרבית המחשבים המצוידים בהם אף נמכרים עם ווינדוס 10 בלבד, אבל מדובר בשינוי ממדיניותה המסורתית של החברה לתמוך בכל גרסה של ווינדוס שיוצאת לשוק למשך 10 שנים לפחות, ללא קשר לחומרה. ווינדוס 7 אמורה להתמך עד 2020 ו-ווינדוס 8.1 עד 2023, על פי הצהרות קודמות של החברה.

 

ההחלטה מקוממת במיוחד מבחינת הצרכנים מאחר ומי שהחליף מחשב ישן במוצר חדש מצפה ליותר אפשרויות בחירה בתוכנה, ולא פחות, כאשר כעת זוכים בעלי מחשבים המצוידים במעבדים ישנים יותר למגוון רחב יותר של מערכות הפעלה נתמכות. בנוסף, מאחר ומערכות אלו הריצו את ווינדוס 7 ו-8.1 עד עכשיו לא מדובר בקושי טכני להמשיך לשחרר עדכונים שיתמכו בהן, אלא בהחלטה עסקית.

 

 

בנוסף, על הנייר נדרשים משתמשים אלו נדרשים לרכוש עתה עותק של ווינדוס 10 בכסף מלא, מאחר ותוכנית השדרוג החינמית הסתיימה, אם כי משתמשים רבים עדיין מצליחים לבצע את העדכון ללא תשלום, על פי דיווחים בשורה של אתרי טכנולוגיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x