$
חדשות טכנולוגיה

האקרים תומכי ארדואן השתלטו על מאות חשבונות טוויטר ופרסמו איומים על הולנד

הפרסומים כללו את דגל טורקיה ומסרים שתומכים בארדואן. בנוסף ההאשטאגים ששימשו את ההאקרים היו "הולנד הנאצית" ו"גרמניה הנאצית"

שירות כלכליסט 13:5015.03.17
מאות חשבונות טוויטר, ביניהם חשבונות של עיתונים וסלבריטאים כמו ג'סטין ביבר, נפרצו היום (ד') על ידי תומכים של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. לחשבונות נוספו דגל טורקיה ונכתבו בשמם מסרים בטורקית.

באחד החשבונות שנפרצו פורסם צלב קרס, כמו כן ההאקרים השתמשו בשני האשטאגים בטורקית, שתרגומם הוא גרמניה הנאצית והולנד הנאצית. החשבונות הנפגעים כללו את פורבס, ארגון המטאורולוגיה העולמי, בלוקצ'יין, קבוצת הכדורגל הגרמנית בורוסיה דורטמונד, החשבון היפני של זמר הפופ ג'סטין ביבר ומשרד הבריאות הבריטי.

תומכי ארדואן פורצים גם לטוויטר תומכי ארדואן פורצים גם לטוויטר צילום: איי אף פי

 

הציוצים שפורסמו מהחשבונות כללו סרטון של ארדואן, וכן הם מציינים את התאריך ה-16 באפריל, אז יתקיים בטורקיה משאל עם על הרחבת הסמכויות של הנשיא.

ההשתלטות על חשבונות הטוויטר מגיעה לנוכח המתיחות הגוברת ביחסים בין טורקיה והולנד, זאת לאחר שבשבוע שעבר מנעו הרשויות בהולנד משרה טורקיה להיכנס לבניין הקונסוליה ברוטרדם. ארדואן כינה את הולנד בתגובה "שרידים נאצים ופשיסטים", ואיים שהולנד "תשלם את המחיר" על הפעולות שלה.

 

עוד קודם לכן התעוררה מחלוקת דומה עם גרמניה, שמנעה משרים טורקים להשתתף בעצרות בשטחה בעד ארדואן. גם במקרה זה הסביר ארדואן שהגרמנים "הם כמו הנאצים". בינתיים נראה שרוב חשבונות הטוויטר חזרו לשליטת בעליהם המקוריים.

 

מספר משתמשי טוויטר טענו כי אפליקציה חיצונית לניתוח נתונים בשם טוויטר קאונטר (Twitter Counter) היא שנפרצה ואפשרה להאקרים לשלוח ציוצים בשם משתמשי האפליקציה. "כבר נקטנו בצעדים למנוע ניצול מסוג זה של חשבונות המשתמשים, זאת בהנחה שזה אכן קרה באמצעות המערכת שלנו", מסר דובר של טוויטר קאונטר ל-CNBC. מטוויטר עצמה נמסר כי הם עובדים במהירות לאתר את מקור הבעיה, שלדבריהם מוגבלת למשתמשים של האפליקציה החיצונית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x