$
חדשות טכנולוגיה

ווייז וספוטיפיי יאפשרו להשתמש באפליקציות שלהן לניווט ולשמיעת מוזיקה

נהגים יוכלו לשלוט בניווט מתוך אפליקציית ספוטיפיי או לשמוע מוזיקה ישירות מאפליקציית ווייז. לא ברור עדיין איך יתבצע שיתוף הפעולה העסקי בהתחשב שגוגל גם מספקת שירותי סטרימינג

נמרוד צוק 16:4115.03.17
במהלך מפתיע, ווייז וספוטיפיי משלבות כוחות כדי להקל על נהגים שרוצים להאזין למוזיקה במהלך הנסיעה: עדכונים לגרסאות האנדרואיד של שתי האפליקציות יאפשרו לשלוט בשירים המתנגנים בספוטיפיי מתוך ממשק המשתמש של אפליקציית הניווט, ולנווט מתוך ממשק המשתמש של ספוטיפיי.

 

מטרת המיזם (ברמת חווית המשתמש) היא כפי הנראה להקל על נהגים שרוצים לשלב בין שתי המטלות האופייניות לנהיגה ברכב מבלי שיצטרכו לעבור מאפליקציה אחת לשניה וחוזר חלילה, וכך להפוך את הנהיגה לבטוחה ומהנה יותר.

ווייזיפיי או ספוטיווייז? ווייזיפיי או ספוטיווייז? צילום: ווייז/ספוטיפיי

 

מהבחינה העסקית, שיתוף הפעולה מעלה סימני שאלה בהתחשב בכך שווייז מצויה בבעלות גוגל, שמתחרה בספוטיפיי בתחום שירותי המוזיקה עם גוגל פליי מיוזיק ועם שירות יוטיוב רד, לצד מאגר השירים החינמי העצום שמוצע למשתמשי יוטיוב. לא ברור עדיין האם הוא חייב את המשתמש להתקין את האפליקציות לפני תחילת השימוש, אבל סביר להניח שהוא כולל אלמנט של פרסום הדדי שיעזור לשתי החברות להשיג משתמשים חדשים מקרב עשרות מיליוני המשתמשים של האפליקציה השניה.

 

כאשר החיבור יופעל, יופיע על גבי מסך הניווט בווייז אייקון של ספוטיפיי, ובלחיצה עליו ייפתר בשליש העליון של המסך מעין "מגש" נשלף בעיצוב הגרפי הכהה של אפליקציית הסטרימינג שיציג את השיר הנוכחי ויאפשר לעבור קדימה או אחורה בתוך רשימת ההשמעה או לעבור למסך נוסף בו ניתן לבחור מבין רשימות ההשמעה בקטלוג המשתמש. בעת השימוש בספוטיפיי יופיע בראש האפליקציה פס כחול ועליו הוראות הניווט.

 

שיתוף הפעולה אינו רלוונטי בשלב זה למשתמשים בישראל, היות וספוטיפיי אינו זמין עבורם רשמית, כאשר את האפליקציה כלל לא ניתן להוריד מחנות האפליקציות של גוגל. עם זאת, בתנאים מסוימים ניתן יהיה להתקין אותה ולהירשם לשירות במהלך נסיעות לחו"ל, כך שהוא יכולה להיות שימושית במהלך טיולים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x