שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל הכריחה משווקי אייפון ברוסיה לתאם מחירים

רשויות רוסיה מצאו שהיצרנית יצרה קשר עם משווקים שמכרו את האייפונים במחירים "לא ראויים". אפל הודתה במעשים וכרגע ממתינה להחלטה על גובה הקנס שיוטל עליה

עומר כביר 12:1315.03.17
הרשויות ברוסיה קבעו שאפל אשמה בהטיית מחירי האייפון במדינה, אחרי שענקית הטכנולוגיה הורתה לקמעונאים מקומיים לתאם את מחירי הסמארטפון הפופולרי. ההחלטה יכולה להביא להטלת קנס של עד 15% מהכנסות אפל ברוסיה.

לפי הודעה של הרשות לפעילות נגד מונופולים (FAS), חברת הבת של אפל ברוסיה אמרה ל-16 משווקים רוסיים שעליהם לתאם את מחירי דגמי האייפון 5 והאייפון 6 שמכרו. החברה אף יצרה עמם קשר במקרה שהמוצרים שווקו במחירים "לא ראויים". כן ציינה הרשות שהיא חושדת שאפל יכולה היתה לסיים את הסכמי השיווק במקרה שהמשווקים לא יענו לדרישות של החברה.

רשויות רוסיה לא אהבו את ניסיון תיאום מחירי האייפון של אפל במדינה רשויות רוסיה לא אהבו את ניסיון תיאום מחירי האייפון של אפל במדינה

 

"במהלך החקירה, החברה הבת של אפל שיתפה פעולה באופן פעיל עם FAS", אמר המשנה לראש הרשות, אנדריי טסריקובסקי. "החברה נקטה בצעדים הנדרשים על מנת לעצור את הפרות החוק ויצרה מדיניות שנועדה למנוע הפרות דומות בעתיד".

 

מאפל נמסר בתגובה לפייננשל טיימס: "עבדנו ביחד עם FAS במהלך החקירה שלהם ואנחנו שמחים שהנושא נמצא מאחורינו. אנחנו עובדים קשה כדי לספק ללקוחותינו את המוצרים ואת השירותים הטובים בעולם, ויש לנו מחויבות עמוקה לוודא שהמשווקים שלנו יכולים להתחרות בצורה הוגנת בשווקים שבהם אנחנו פועלים".

 

ההחלטה המלאה עתידה להתפרסם בהמשך החודש, ולאחר מכן יהיו לאפל שלושה חודשים על מנת לערער עליה. ההחלטה על גובה הקנס שיוטל על החברה צפויה להתקבל רק בעוד כמה חודשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x