$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

עוד סטארט-אפ של משה חוגג נקלע לקשיים: מפטר עובדים ומחפש כיוון חדש

חברת הטלפונים הסלולרים היוקרתיים סירין לאבס של משה חוגג החליטה על שינוי ארגוני ותפסיק לייצר את הטלפון ששווק ב־54 אלף שקל. ההנהלה זימנה 30 מתוך 90 עובדיה לשימוע לפני פיטורים. סירין לאבס: "החברה מבצעת שינוי ברמה המוצרית"

מאיר אורבך 06:4715.03.17

סירין לאבס, חברת הטלפונים הסלולרים המאובטחים והיוקרתיים של משה חוגג שיצרה את הנייד סולרין על סף שינוי כיוון ארגוני וזימנה לשימוע לפני פיטורים כ־30 עובדים מתוך כ־90. למרות שהחברה שיווקה בחודש האחרון מספר טלפונים נוספים בגימור מתקדם, לפי הערכה בענף אין בכוונתה לפתח את הדור הסלולרי הבא.

 

כבר כשהוקמה ב־2013 נשמעו ספקות לגבי השוק אליו כיוונה, כשהחברה טענה כי אנשים שאוהבים מוצרי יוקרה ירצו גם טלפון נייד יוקרתי. הספקות התחזקו כשמבחנים טכנולוגיים מצאו שהמוצר לא מתקדם יותר מהטלפונים החכמים הקיימים בשוק, ואינו מצדיק מחיר של 54 אלף שקל, המחיר שנקבע לו לאחר השקתו במאי 2016. השקת הטלפון נערכה באירוע נוצץ בלונדון והמכירות הראשונות של המוצר היו בחנויות יוקרה בעיר, דוגמת הרודס, ובאתר האינטרנט של החברה.

משה חוגג משה חוגג צילום: סיון פרג'

 

סירין לאבס הוקמה על ידי חוגג ואיש העסקים הקזחי קנס רקישב. בפיתוח סולרין הושקעו, לפי החברה, כ־72 מיליון דולר על ידי שני המקימים וכן על ידי הרשת החברתית הסינית רנרן. הרשת השקיעה גם בסינגיולריטים, חברת ההשקעות של חוגג.

 

מהחברה נמסר שהטלפון מצויד במערכת אבטחה של חברת זימפריום (Zimperium), כמו גם בטכנולוגיית הגנת הפרטיות המתקדמת ביותר שקיימת כיום מחוץ לסוכנויות הביון.

 

זו אינה הפעם הראשונה שהיזם הסדרתי חוגג נתקל בקשיים. בשנה שעברה, מובילי, אפליקציית שיתוף תמונות וסרטונים שאותה הקים ב־2010 נסגרה וכן נסגר מרכז הפיתוח שהיה בישראל. שירות נוסף שהציעה החברה, Eyein, שביקש לייצר הכנסות תוך הסתמכות על האפליקציה המתחרה אינסטגרם, נסגר. זאת לאחר הסתבכות עם בעלי אינסטגרם, פייסבוק, שהחליטה שלא לאפשר לשירות למשוך תמונות מהאפליקציה.

 

מסירין לאבס נמסר כי "כשנה לאחר השקת Solarin, סירין לאבס מבצעת שינוי כיוון ברמה המוצרית ובשל כך עוברת תהליך התייעלות. החברה זימנה לשימוע כשליש מכוח העבודה של החברה. כל העובדים יקבלו התראה ודמי פיצויים כחוק ואת כל המגיע להם על פי דין".

 

סולרין. 54 אלף שקל סולרין. 54 אלף שקל צילום: SOLARIN

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x