$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר הישראלית Dyadic Security גייסה 12 מיליון דולר

החברה מפתחת כלי אבטחת מידע שניתנים להטמעה בכל הפלטפורמות, החל מ-IoT וכלה במחשוב ענן. הגיוס התבצע דרך קרן ההשקעות של גולדמן סאקס, Citi Ventures ו-Innovation Endeavor של אריק שמידט

מאיר אורבך והגר רבט 18:2814.03.17

 החברה הישראלית דיאדיק (Dyadic) השלימה סבב גיוס שני של 12 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות של גולדמן סאקס, Citi Ventures ו-Innovation Endeavor של אריק שמידט, יו"ר אלפבית. יובל שחר מ-Innovation Endeavor יצטרף לדיאדיק כיו"ר הדיקרטוריון. "דיאדיק שינתה את הדרך בה חברות מגנות על מידע רגיש", אומר אבנר מור, מייסד שותף ומנכ"ל דיאדיק. "הטכנולוגיה שלנו מבוססות של שנים של מחקר בתחום ה-MPC והיא מסייעת ללקוחות להתגבר על אתגרים טכנולוגיים משמעותיים בתחום תשתיות הענן".

מערכת האבטחה שפיתחה דיאדיק, Dyadic vHSM, מבוססת תוכנה וניתנת להטמעה בכל מכשיר או פלטפורמה, מ-IoT לסמארטפונים ולפטופים. באופן מסורתי, חברות ובנקים מסתמכים על מודולים קשיחים ומבוססי חומרה לאבטחה, כדי להגן על מידע רגיש כמו פרטי זיהוי, תשלומים וכו. מערכת ה-vHSM של דיאדיק מספקת פתרונות הגנה יעילים, גמישים ובטוחים יותר בעלות נמוכה יותר. הטכנולוגיה של דיאדיק מספקת לחברות וארגונים פיננסיים הן אבטחה והן את היכולת לנהל ולפצל את כלי ההצפנה שלהם.

דיאדיק מספקת פלטפורמה להגנה על ארגונים דיאדיק מספקת פלטפורמה להגנה על ארגונים צילום: Bigstock

 

החברה הוקמה ב-2014 על ידי אבנר מור, שמשמש כמנכ"ל, פרופסור יהודה לינדל שמשמש כמדען ראשי, גיא פאר ופרופסור נייג׳ל סמארט. הגיוס ישמש אותה להרחבת מערך השיווק שלה בצפון אמריקה. "בעתיד הקרוב כל הדאטה בעולם יהיה מוצפן מסיבות של פרטיות ורגולציה", אמר יובל שחר ל"כלכליסט". "כבר היום החברות מצפינות את הדאטה שלהם, אבל אז השאלה היא איך מנהלים את המפתחות. בדיוק כמו שאם אתה נועל את הבית אתה חייב לדעת היכן המפתח ואם הוא במקום גלוי עדיף לא לנעול. ניהול מפתחות ההצפנה הוא אלמנט חשוב".

 

"

הגענו לחברה כלקוחות", מספר שחר, "זה תחום שבו קרנות לא השקיעו עד היום כי הוא מסובך וקשה ליצור בו אקזיטים גדולים. ההימור שלי שזה הולך להשתנות וזו ההצפנה של הדור הבא. דיאדיק כבר הפכה לשם מוכר והיא תיתן מענה לאוסף בעיות שמאפיין את התחום. אפשר לבנות כאן חברה של מיליארד דולר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x