הייטק והון סיכון

Bringg גייסה 10 מיליון דולר מקרן Aleph

החברה מפתחת פתרון ענן שנועד לפשט את מערך השליחויות. עד כה היא גייסה כ-17.5 מיליון דולר ובין המשקיעים בסבב הנוכחי ניתן גם למצוא את חברת קוקה קולה

הגר רבט 16:5114.03.17

חברת הלוגיסטיקה ברינג סיימה סבב גיוס אותו הובילה קרן Aleph, שביצעה את ההשקעה הגדולה ביותר שלה עד כה. ברינג גייסה עד כה 17.5 מיליון דולר בשלושה סבבים, כולל הסבב הנוכחי, בו השקיעה בין השאר קוקה-קולה שהיא אחת מלקוחות החברה. את ברינג הקימו ליאור שיאון, שהיה ה- CTO של גט טקסי בתחילת דרכה ורענן כהן, מייסד חברת מוביל מקס שהונפקה ב-2007. החברה פיתחה פלטפורמת תוכנה בענן שמספקת לחברות שירותי לוגיסטיקה ומאפשרת להן להתחרות בענקיות טכנולוגיה כמו אמזון ואובר.

לחברה לקוחות במעל 50 מדינות ומשרדים בת"א, ניו יורק ושיקגו בהם מועסקים כ-50 עובדים. מרכז הפיתוח וההנהלה ממוקמים בישראל ומונים כ-40 עובדים. "בשנה האחרונה הכפלנו את גודל החברה ואנחנו בעיצומו של תהליך גיוס לאנשי פיתוח נוספים. הגיוס הנוכחי יסייע לנו לתדלק את הצמיחה המטאורית של ברינג", אומר רענן כהן, מייסד שותף ומנכ"ל החברה.

המערכת של ברינג מאפשרת הפעלה גמישה של מערכים לוגיסטיים כגון שליחויות המערכת של ברינג מאפשרת הפעלה גמישה של מערכים לוגיסטיים כגון שליחויות צילום: שאול גולן

 

חברות שעושות משלוחי מזון ושירותים עומדות כיום בפני סדרה של מכשולים לוגיסטיים, כאשר ציפיות הלקוחות גבוהות מתמיד מבחינת מהירות ונוחות. אולם על מנת לשמר את מבנה העלות שלהן, החברות חייבות לבסס שרשרת משלוחים רזה וגמישה מספיק שתתאים למספר של מודלים של משלוחים וספקים. הפלטפורמה שפיתחה ברינג מספקת לחברות את היכולת לבצע את ההתאמות הדרושות בצי המשלוחים שלהן או בזה שהן שוכרות.

 

הפלטפורמה של ברינג מציעה לחברות פתרון גמיש אך חזק שמאפשר להן לפשט את כל מערכת השליחויות שלהן – מהמטה, לשטח וללקוח. זה פותר אתגר כפול: כיצד ליצור את חוויית הלקוח האולטימטיבית בזמן שהגמישות והאפשרות להתאים את הדברים בזמן אמת חוסכים בהוצאות.

 

"היכולות הטכנולוגיות של חברות כמו אמזון, אובר וגט משנות את העולם העסקי וקובעות סטנדרט חדש", מסביר רענן כהן, "השיבוש הזה מאלץ את שאר השחקנים בעולם ליישר קו עם אותם סטנדרטים. כל שחקן צריך להציע את אותן יכולות. כל תשתיות הלוגיסטיקה תוכננו לפני כ-15 שנה ולא מתאימות לעולם החדש. הפלטפורמה שפתחנו מספקת לחברות את אותן יכולות מתקדמות".

 

אהרון רוזנסון, שותף באלף: "אנחנו נרגשים לעבוד עם ברינג. אנחנו מאמינים ביכולות של טכנולוגיה לשבש לוגיסטיקה וכבר בצענו שתי השקעות בתחום. הצוות של ברינג מובל בידי יזמים חזקים ומנוסים שרואים את הטרנדים בעולם המסחר המקוון ומבינים את הצורך הנואש בפתרונות לוגיסטיים יצירתיים. לכן החלטנו לרשום את הצ'ק הגדול ביותר שלנו עד היום". "המערכת שלנו היא לב האופרציה של החברות הכי גדולות בעולם", מסכם כהן, "אנחנו נכנסים למהפכה שהיא לא פחות גדולה ממהפכת המסחר המקוון עצמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x