$
הייטק והון סיכון

RadiAction גייסה 5.7 מיליון דולר מקרן סינית לפיתוח מגן קרינה

החברה הישראלית, בוגרת חממת RadBiomed של משפחת זיסאפל, פיתחה מגן קרינה שמתממשק למכשירי השיקוף בחדרי הצנתורים ומפחית את רמות הקרינה אליהן נחשף הצוות הרפואי

מאיר אורבך 13:0407.03.17

חברת מדעי החיים הישראלית RadiAction הישראלית גייסה 5.7 מיליון דולר, בהובלת קרן ההשקעות הסינית HighGround Capital, זו השקעה ראשונה של הקרן מחוץ לשוק הסיני. בסבב לקחו חלק גם משקיע סיני אסטרטגי שפעיל בארה"ב וקרן אמריקאית.

 

RadiAction הוקמה בשנת 2014 במסגרת חממת RadBiomed של משפחת זיסאפל וגייסה בסבב סיד כמיליון דולר מהחממה, מהמדען הראשי וממספר אנג'לים אמריקאים.

 

הדמיה של מגן הקרינה שפותח בחברה הדמיה של מגן הקרינה שפותח בחברה צילום: יח"צ

 

מאחורי החברה עומדים המנכ"ל יונתן יפעת וכן היזם הסדרתי, ד"ר אמיר בלסון, שהקים יותר מעשר חברות בתחום הרפואי, בהן NeoGuide Systems שנרכשה על ידי Intuitive Surgical ב-2009, Vascular Pathways שנרכשה ב-2015 על ידי C.R Bard Inc וכן Zipline Medical, Emboline ו- Qool Therapeutics.

 

החברה מפתחת מגן קרינה שמתממשק למכשירי השיקוף בחדרי הצנתורים ומפחית את רמות הקרינה אליהן נחשף הצוות הרפואי, בעיה שכיום אין לה מענה מספק. המכשיר של RadiAction יאפשר לרופאים להוריד את פרטי הלבוש והמיגון הכבדים העשויים מעופרת הנמצאים בשימוש עשרות שנים. כמו כן, מניסויים שערכה החברה, עולה כי לטכנולוגיה של RadiAction פוטנציאל להפחית ב-97% ואף יותר את רמות הקרינה ברחבי חדר הצנתורים, ללא כל צורך בפרטי מיגון אישיים של הצוות.

 

לדברי יונתן יפעת, מנכ"ל RadiAction: "הפיתוח שלנו למעשה מעביר את ההגנה מקרינה למכשירי השיקוף עצמם ובכך מוריד את רמות הקרינה לצוות הרפואי בשיעור ניכר ומייתר את הצורך בלבוש מגן. אנו מעריכים את פוטנציאל השוק של המוצר בעולם בכ-1.25 מיליארד דולר".

 

שכיחות פרוצדורות הצנתור המתבצעות בפולשנות מינימלית ותחת שיקוף רנטגן נמצאת במגמת עלייה מתמדת בכל העולם. כיום, המצנתרים נמצאים בסיכון מוגבר משמעותית לגידולים במוח, קטרקט, פגיעות קוגנטיביות וכן סוגים שונים של סרטן. בנוסף, לבוש ההגנה הכבד והמסורבל שהם נאלצים ללבוש מוביל לפגיעות אורטופדיות רבות שמגבילות את היקף העבודה של הרופאים ואף מובילות פעמים רבות לפרישה מוקדמת.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x