$
אינטרנט

פייסבוק מכניסה כפתור אנלייק בדלת האחורית

לאחר שנים של התנגדות עקרונית לכפתור אנלייק, החלו להופיע סדקים בשריון של פייסבוק. היא השיקה במסנג'ר אמוג'י אנלייק, אך בשלב זה מדובר רק בניסוי

נמרוד צוק 16:4805.03.17
פייסבוק מוסיפה אפשרות להשתמש באמוג'יז כמענה למסר כתוב במקום נוסף, כסוג חדש של תגובה להודעות במסנג'ר. הפעם הרשת החברתית מציעה למשתמשים את אייקון "אנלייק" אותו סירבה עד היום לכלול באפליקציה הראשית שלה.

 

הפיצ'ר החדש נבחן בשלב זה במסגרת ניסוי מצומצם שעורכת החברה. כרגע הוא פועל רק בגרסת הדפדפן של שירות ההודעות, ולא באפליקציית המובייל. החברה אישרה את הפרטים בעקבות פניית אתר טקראנץ', שקיבלו צילום מסך של התכונה מאחד מגולשי אתר. בשלב זה לא ידוע האם ומתי הוא יגיע לכלל המשתמשים.

למרות ההתנגדות העקרונית, בקרוב אולי יהיה כפתור אנלייק למרות ההתנגדות העקרונית, בקרוב אולי יהיה כפתור אנלייק

 

משתמשים המהווים חלק מקבוצת הניסוי יראו מעתה אייקון נוסף של סמיילי אפור לצד ההודעות שנשלחות אליהם במסנג'ר, כאשר יצפו בהן בממשק הדפדפן. לחיצה על האייקון תפתח תפריט אמוג'יז, בדומה לזה שמופיע כאשר מניחים את סמן העכבר מעל כפתור הלייק בפייסבוק. סט התגובונים החדש, עם זאת, שונה מעט והוא כולל שבעה אייקונים - חמישה אמוג'יז של פרצופים המציגים רגשות שונים, אייקון לייק רגיל ואייקון לייק הפוך, המצביע כלפי מטה.

 

לאחר בחירת התגובון הוא יופיע מתחת לתגובה אליה הוא מתייחס. כאשר מדובר בשיחת מסנג'ר מרובת משתתפים כל המשתתפים יוכלו לראות אותו, וכאשר מספר משתמשים בחרו בתגובה זהה יופיע ליד כל אייקון שנבחר מספר המשתמשים שבחרו בו.

 

בפייסבוק מצהירים שהם לא רואים את סמל הלייק ההפוך כאמצעי לעשות "אנלייק" לתוכן. אלא יותר כדרך לענות בשלילה כאשר התגובונים החדשים משמשים בתסריטי שיחה דוגמת נסיון של כמה משתמשים לתאם פעילות קבוצתית כמו יציאה לסרט או הזמנת אוכל בטייק אוויי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x