שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בוסטון דיינמיקס מציגה את הרובוט שממנו עשויים סיוטים

Handle הוא הרובוט האחרון של חברת הרובוטיקה החדשנית. במקום רגליים הוא מצויד בזוג גלגלים, מה שמאפשר לו להתנייד במהירות, לקפוץ ואף לרדת במדרגות

רפאל קאהאן 16:5102.03.17
בוסטון דיינמיקס, חברת הבת של X, מעבדות המחקר של אלפבית, הציגה רובוט חדש בשם Handle. הרובוט הוא דגם מחקר שנועד לבחון את השימוש בגלגלים במקום ברגליים. יתרונו הגדול הוא ביכולת לנוע במהירות על סוגים שונים של משטחים. הוא אף מסוגל להתמודד עם מדרגות ואף עם נסיעות בחוץ בתנאים מאתגרים כמו על מדרון מכוסה בשלג.

 

לרובוט יש גם זוג גפיים עליונים שמאשרים לו בתנאים מסוימים להשתמש בהם בשטח קשה במיוחד - בו הגלגלים עשויים לא להתאים. Handle מסוגל גם לקפוץ לגובה של עד כ-1.5 מטר בנסיעה. היתרון של השימוש בגלגלים הוא שמספר הפרקים שנדרשים כדי להפעיל את ה"רגליים" שלו קטן הרבה יותר מאשר ברובוט מהלך. Handle מסתפק ב-10 פרקים לעומת עשרות רבות ברובוט רגלי.

 

 

בוסטון דיינמיקס מתמחה בפיתוח ומחקר בתחום הרובוטיקה למשימות צבאיות, הצלה וסיוע. הרובוט הראשון שלה - Big Dog - מומן על ידי DARPA, סוכנות המחקר והפיתוח של הפנטגון ונועד לסייע לשאת מטען עבור חיילי רגלים בשטח קשה. היא גם פיתחה רובוט דמוי אנוש בשם אטלס, שהיה הראשון בעולם להציג יציבות בהליכה מהירה ויכולת עצמאית לקום לאחר נפילה.

Handle של בוסטון דיינמיקס Handle של בוסטון דיינמיקס צילום: youtube

 

בסוף שנה שעברה נודע שאלפבית מעוניינת למכור את בוסטון דיינמיקס בסכום לא ידוע. אמזון וטויוטה הביעו אז עניין ברכישת החברה החדשנית. החברה עצמה הוקמה עוד ב-1992, כספין אוף של קבוצת מחקר ברובוטיקה מה-MIT. החברה נרכשה בידי גוגל X בזמנו של אנדי רובין ב-2013 עבור סכום לא ידוע. רובין עזב את גוגל שנה לאחר מכן וניכר שמאז החברה עוררה פחות עניין בקרב בכיריה של אלפבית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x