$
מכשירים ומדריכים

ברצלונה 2017

סוני חשפה את אקספריה XZ פרימיום: המצלמה שוב במרכז

סמארטפון הפרימיום החדש של החברה מציג שכלולים בתחום הצילום והתצוגה שאמורים להפוך אותו לכלי צילום כמעט מקצועי, עם חיישן חדש ותצוגת 4K HDR

עומר כביר, ברצלונה 10:5627.02.17

סוני מציגה סמארטפון פרימיום חדש, אקספריה XZ פרימיום, שלדבריה יביא בשורות חדשות בתחומי התצוגה, הצילום והביצועים.

 

החברה הציגה את המכשיר בפתח תערוכה המובייל MWC, שנערכת השבוע בברצלונה. "החזון שלנו הוא ליצור מוצרים אישיים וחכמים שמחברים משתמשים ומהווים חלק חיוני בחיים שלנו", אמר מנכ"ל סוני מובייל, הירוקי טוטוקי, במסיבת עיתונאים. "אנחנו מחויבים לחזון הזה ונמשיך לקדם אותו באמצעות מוצרים פורצי דרך".

 

 צילום: sony

האקספריה XZ פרימיום – שדרוג לסמארטפון הדגל של החברה שהושק בתחילת השנה – יגיע לשוק בשבועות הקרובים. משום מה, החברה לא הרחיבה הרבה על המכשיר והציגה אותו על הבמה רק לשניות ספורות. תחת זאת, היא התמקדה בשלושה תחומים בשלושה חידושים מרכזיים שבהם התמקדה בפיתוח המכשיר, ושיהיו חלק גם ממכשירים עתידיים של החברה: ביצועים, תצוגה ומצלמה שמתיימרים כולם להיות הטובים בשוק.

 

המצלמה, לדברי החברה, היא החדשנית ביותר בסמארטפונים כיום ומאפשרת לטשטש את הקווים בין צילום מקצועני לחובבני. זאת, באמצעות מערכת מצלמה חדשה בשם Motion Eye שכוללת חיישן מסוג חדש. מערכת זו מאפשרת יכולות כמו צילום וידיאו ב-900 פריימים בשנייה (שמאפשר צילום סרטונים בהילוך סופר אטי – פי 4 יותר אטי מכל סמארטפון אחר כיום), או אפשרות לצילום תמונות מרגע שהמצלמה מזהה תנועה, וכך מונעת פספוס רגעים מיוחדים ומפתיעים.

 

הסמארטפונים החדשים מגיעים עם תצוגות 4K HDR, שלדברי החברה זמינה לראשונה במובייל ומאפשרת צפייה בתכני 4K בדיוק באופן שבו יוצרי התוכן התכוונו שייצפו בהם (עם כי ספק אם הם קיוו שאנשים יצפו בהם על סמארטפון). בשיתוף פעולה עם אמזון, ניתן יהיה להוריד ולהזרים למכשיר תכני 4K משירות הסטרימינג של החברה. כן מבטיחה סוני שגם תמונות וסרטונים שיצר המשתמש יוצגו באיכות יוצאת דופן.

 

סוני מבטיחה גם מנוע שיאפשר ביצועים מהירים במיוחד ותמיכה ביכולות כמו הורדה במהירות של עד 1 גיגה-בייט – חלק מהיערכות החברה לפריסת רשתות סלולר בדור חמישי. "לא צריך עוד לחכות לשיתוף עם משפחה וחברים", אמר נציג החברה.

 

בליין המקרנים הניידים שלה הציגה החברה את Xperia Touch, מקרן מבוסס אנדרואיד שיכול להפוך כל רצפה לתצוגה שניתן לנהל עם מחוות מגע. ניתן, למשל, להתשמש במקרן להצגת מתכונים על השיש במטבח, או משחקים לילדים על רצפת החדר. קונספט מעניין, שפותח חלון ליישומים חדשים. המקרן זמין להרשמה מוקדמת. תאריך השקה ומחיר לא נמסרו.

 

כן הציגה סוני שדרוג לאוזנייה האלחוטית משולבת העוזר החכם שלה, Xperia Ear, שמגיעה כעת בעיצוב קל יותר שלא חוסם לחלוטין את האוזן אלא מעביר את יחידת העיבוד לישיבה מאחוריה, בתוספת אוזניית גומי שיוצאת ממנה אל האוזן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x