$
הייטק והון סיכון

בני לנדא מוכר את טכנולוגיית ההדפסה המטאלית שפיתח ל-ALTANA הגרמנית

היזם הישראלי מכר את פעילות המטאלוגרפיה שפותחה על ידי המעבדות שלו לחברה הגרמנית, שמקווה להפוך אותה לטכנולוגיית מיינסטרים בתחום בשנים הקרובות. סכום העסקה לא נמסר

מאיר אורבך 13:0821.02.17

בני לנדא, היזם והמשקיע, מכר את פעילות המטאלוגרפיה שפותחה על ידי המעבדות שלו לחברת ALTANA הגרמנית. סכום העסקה לא פורסם. הפעילות שנמכרה היא טכנולוגיה לייצור מוצרי דפוס מטאליים. הטכנולוגיה, שנחשפה על ידי לנדא בתערוכת הדפוס דרופה ביוני 2016, מהווה אלטרנטיבה לתהליכי הטבעה על גבי רדיד מתכת והיא מאפשרת הדפסה מטאלית בעלות נמוכה בחצי ויותר בהשוואה להטבעה קונבנציונלית. לנדא תעביר בהדרגה את הפיתוח וההנדסה לחטיבת הציפויים והדבקים של אלטנה, ACTEGA וזו תביא את טכנולוגית המטאלוגרפיה לשוק במהלך השנים הקרובות.

 

"הרכישה פותחת בפני ALTANA הזדמנויות צמיחה חדשות ומחזקות את מעמדנו כספק פתרונות מוביל בתעשיית הדפוס", הצהיר מרטין בבילס (Martin Babilas) מנכ"ל. אלטנה. "אנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה ההדוק עם לנדא, ומתכוננים להבאת הטכנולוגיה המבטיחה הזו לשוק".

 

בני לנדא. חשף את הטכנולוגיה ב-2016 בני לנדא. חשף את הטכנולוגיה ב-2016 צילום: עמית שעל

 

ד"ר רונלד פטר, נשיא ACTEGA, חטיבת הציפויים והדבקים של אלטנה, מוסיף: "טכנולוגיית המטאלוגרפיה של לנדא הינה בעלת פוטנציאל להפוך לטכנולוגיית מיינסטרים בת-קיימא לדפוס מטאלי, שתהווה תחליף להטבעה על גבי רדיד מתכת באפליקציות כמו מדבקות ואריזות קרטון". טכנולוגיית המטאלוגרפיה החדשנית היא אטרקטיבית מבחינה כלכלית וידידותית לסביבה, כיוון שהיא חוסכת כמות משמעותית של חומר, עלויות וזמן יצור בהשוואה לטכנולוגיה הקיימת.

 

בני לנדא, יו"ר קבוצת לנדא, אומר: "אנו שמחים מאד על כך שאטלנה אימצה את הטכנולוגיה המטאלוגרפית שלנו, שכן יש לה אמצעים, ניסיון וידע רב בתעשיית הדפוס".

 

בני לנדא הוסיף: "עסקה זו הינה הוכחה לשיתוף הפעולה יוצא הדופן בין לנדא לבין אטלנה שהיא גם שותפה שלנו ב-Landa Digital Printing. כך נוכל להתמקד בננוגרפיה, טכנולוגיית הדפוס הדיגיטלית פורצת הדרך שלנו, בעוד אלטנה תעסוק בפיתוח ובמסחור של טכנולוגיית המטאלוגרפיה".

 

המשך הפיתוח, כמו גם המכירות וההפצה, ינווטו על ידי חברת ACTEGA Metal Print GmbH, השוכנת בעיר לרטה שליד הנובר, גרמניה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x