$
אפליקציות

צוקרברג נחוש לחבל בהנפקה של סנאפ: גם ווטסאפ מקבלת שדרוג סטייל סנאפצ'ט

משתמשי ווטסאפ יוכלו להוסיף לתמונות וסרטונים איורים, טקסט או אימוג'י ולפרסם אותם כסטטוס חדש שיהיה זמין למשך 24 שעות בלבד. בחודשים האחרונים הופיעו חיקויים לסנאפצ'ט בכל האפליקציות שבבעלות פייסבוק

עומר כביר 09:0621.02.17

פייסבוק ממשיכה במתקפה החזיתית שלה על סנאפצ'ט, ומשיקה חיקוי לתכונת Stories לאפליקציית המסרים המיידיים שבבעלותה ווטסאפ.

 

בשבועות הקרובים צפויה סנאפ, החברה האם של סנאפצ'ט, לצאת להנפקה. בין מייסד ומנכ"ל סנאפ, אוון שפיגל, למייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, קיימת היסטוריה של מתחים וסכסוכים, שהחלה כששפיגל סירב להצעת רכישה מצד צוקרברג.

 

ווטסאפ סטטוס. לא החיקוי האחרון שנראה בתקופה הקרובה ווטסאפ סטטוס. לא החיקוי האחרון שנראה בתקופה הקרובה צילום: whatsapp

 

כעת, נראה שמייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם נחוש לעשות כל שביכולתו על מנת לחבל בפעילות העסקית של סנאפ ובמודל הייחודי של סנאפצ'ט, אולי בתקווה להרוס את הנפקת החברה (הבעייתית גם ככה). אחרי שבאוגוסט חשפה אינסטגרם, אפליקציית שיתוף התמונות של פייסבוק, חיקוי לתכונות Stories של סנאפצ'ט, מגיע עתה תורה של ווטסאפ לנסות ולכרסם בנתח המשתמשים של אפליקציית המסרים הזמניים.

 

 

 

הגרסה של ווטסאפ תחליף את עדכון ה-Status הוותיק של האפליקציה, שקיים בה עוד מהגרסה הראשונה. "התכונה החדשה תאפשר לכם לשתף תמונות וסרטונים עם חברים ואנשי קשר בווטסאפ, בדרך קלה ומאובטחת. כן, אפילה אם העדכונים שלכם מוצפנים בצורה מלאה", כתב מייסד ווטסאפ, יאן קום,בפוסט שפרסם בבלוג הרשמי של האפליקציה. "התכונה החדשה והמשופרת הזו תאפשר לחבריכם להתעדכן בדרך מהנה וקלה".

 

השימוש בתכונה מתחיל בצילום או בחירת תמונה, שאליה ניתן להוסיף איורים, טקסט, אימוג'י ועוד ולפרסם כסטטוס חדש. ובדומה לסיפורים של סנאפצ'ט, העדכון זמין לחברים רק למשך 24 שעות. בניגוד לסנאפצ'ט, ווטסאפ לא מתעדת לשלב פרסומות בתכונה החדשה. כמו כן, בשלב זה לא ברור האם האפליקציה תפנה לשיתופי פעולה עם גופי תוכן חיצוניים על מנת ליצור סיפורים מורכבים ומגוונים יותר.

 

ההשקה הנוכחית לא צפויה להיות המתקפה האחרונה של פייסבוק על סנאפצ'ט. החברה כבר בודקת שני חיקויי Stories לרשת החברתית עצמה ולאפליקציית פייסבוק מסנג'ר, ואפשר לשער שיש לה עוד תחמושת שתשוחרר ככל שמועד ההנפקה התקרב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x