$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

הסטארט־אפ שמחזיר ללקוחות מע"מ גייס 20 מיליון דולר

חברת Vatbox מספקת שירותי החזרי מע"מ ופתרונות ניהול מס לחברות ענק, בארה"ב ובעיקר באירופה. החברה השלימה סבב גיוס שלישי בהובלת קרן טרגט גלובל, בו השתתפה קרן ויולה. עם לקוחותיה נמנות Amazon , Nikeו־Dell

מאיר אורבך 08:1321.02.17

הסטארט־אפ הישראלי Vatbox, המספק שירותי החזרי מע"מ ופתרונות ניהול מס, גייס 20 מיליון דולר. עד היום גייסה החברה 30 מיליון דולר בשני סבבים, וכעת השלימה סבב נוסף בהובלת קרן טרגט גלובל. בגיוס השתתפו גם המשקיעים הקיימים, בהם קרן ויולה.

 

כדי לקבל את שירות החברה, על המשתמשים לסרוק את הקבלות שצברו במהלך נסיעות עסקים בחו"ל (השירות ניתן רק לחברות ענק בארה"ב ובעיקר באירופה) במערכת שלה. במקרים רבים הקבלות מועברות אוטומטית ברגע הרכישה. לאחר מכן המערכת מנתחת את מרכיבי הקבלה באמצעות מערכת זיהוי תמונה ומחשבת את מרכיב המע"מ (Vat) בהתאם לגובה המס במדינה. ההחזרים מועברים אוטומטית מהרשויות במדינות השונות לחברה, ואלו מועברים ישירות ללקוחותיה תמורת עמלה קבועה.

 

בנוסף לשירות זה, Vatbox מנהלת עבור החברות את מדיניות הוצאות המע"מ שלהן, ומגלה ללקוחותיה על החזרים נוספים שכלל לא ידעו עליהם. עד הקמת החברה ב־2013 מרבית החברות נאלצו לבצע פעולות אלו באופן ידני. מרביתן אף היו מוותרות על ההחזרים שלהן היו זכאיות לפי חוק.

 

יצחק זפט, מנכ"ל החברה יצחק זפט, מנכ"ל החברה

 

מאז הגיוס האחרון של החברה ב־2015 היא רשמה צמיחה מרשימה. מספר עובדיה גדל ב־140 איש, והיום עומד על 200 עובדים. 100 מתוכם מועסקים בהרצליה, והשאר בארה"ב ובאירופה.

 

Vatbox הוקמה על ידי מנכ"ל החברה יצחק זפט, לשעבר מנכ"ל KCS, ונועם גוזמן, בעברו מנהל מכירות בכיר בקומברס. השניים הביאו עימם ניסיון נרחב בשוק התוכנה ובפעילות גלובלית. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את Amazon, Dell, Nike, 3M, Danone ואת Eli Lily.

 

שמואל חפץ, שותף כללי בקרן טרגט גלובל, מסר בתגובה: "Vatbox הצליחה לפתח מוצר ייחודי לשוק ענק והיא זוכה להצלחה מרשימה — ולראיה רשימת הלקוחות שהחברה בנתה בפחות משנתיים של מכירות. ההשקעה Vatbox תואמת את האסטרטגיה של טרגט גלובל להשקיע בחברות בעלות פוטנציאל להיות מובילות שוק, שמכוונות לשוק האירופי ויכולות ליהנות מהקשרים החזקים של טרגט בשוק זה".

 

זפט מסר בתגובה: "ארגוני הענק צמאים לחדשנות ולפתרונות בתחום המיסוי העקיף. רק באירופה שוק זה מגלגל למעלה מ־1.2 טריליון יורו בשנה, מספר שהולך וגדל כל שנה. יחד איתו גדל הערך המוסף של פתרונות כמו שלנו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x