$
הייטק והון סיכון

אינטל ישראל אחראית ליצוא בסך 3.3 מיליארד דולר ב-2016

היצוא של מפעלי אינטל מהווה 8% מסך יצוא ההייטק של מדינת ישראל. אינטל ישראל מעסיקה היום 10,200 עובדים, רובם הגדול בתחום הפיתוח

מאיר אורבך 12:0420.02.17

חברת אינטל ישראל דיווחה היום על תוצאות החברה לשנת 2016. על פי הדיווח, הסתכם היצוא ממפעלי החברה בשנת 2016 ב-3.3 מיליארד דולר, שהם 8% מסך יצוא ההייטק של מדינת ישראל. ב-2015 הסתכם היצוא של אינטל ב-4.1 מיליארד דולר, הסיבה לירידה היא שדרוג המפעל בקריית גת במהלך השנה.

 

באינטל מועסקים כיום כ-10,200 עובדים, 67% מהם - כ-6,900 עובדים - עוסקים בפיתוח ו-33%, 3,300 עובדים, שייכים לקבוצת מפעלי הייצור. בנוסף מעריכה החברה שהיא מספקת תעסוקה לעוד כ-30 אלף עובדים בתעסוקה עקיפה.

 

מפעל אינטל בקריית גת מפעל אינטל בקריית גת צילום: הרצל יוסף

 

כ-28% מהעובדים שגויסו לחברה אשתקד היו נשים. השנה צפויה אינטל לגייס כאלף עובדים נוספים, כאשר עיקר הגידול צפוי להיות במהנדסים והנדסאים למפעל בקריית גת. במרכזי הפיתוח נמשכים במקביל הגיוסים של מהנדסים למגוון תפקידים.

 

"מרכזי הייצור והפיתוח של אינטל ישראל ממשיכים להצטיין בחדשנות ופריצות דרך במגוון הולך וגדל של טכנולוגיות", אמר יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל. "למפעלי הייצור ומרכזי הפיתוח של אינטל ישראל תרומה משמעותית לכלכלת ישראל. ייצאנו ב-43 השנים האחרונות בכ-46 מיליארד דולר ".

 

בסוף 2016 נפרדה אינטל ישראל ממקסין פסברג, שעבדה בחברה 33 שנים וניהלה אותה מאז 2007. גרטי, שהחליף אותה בתפקיד, אמר "האתגר שלנו הוא לזנק קדימה ולהמשיך להוביל גם בסביבה משתנה".

 

באינטל מעריכים שהיקף הייצוא שלהם צפוי לזנק בשנים הקרובות, כשיושלמו כל העבודות והמפעל ייכנס לפעילות מלאה. "56% מהייצוא שלנו בשנה החולפת מבוסס על המפעל בקריית גת", הסביר דניאל בן עטר, מנכ"ל פעילות הייצור של אינטל ישראל.

 

מרכזי הפיתוח של אינטל הביאו לעולם בשנה החולפת את מעבדי הדור השביעי והכניסו דור חדש של טכנולוגיה אלחוטית וקווית למחשבים ובתים. בשנה 2016 התרחב הפיתוח באינטל ישראל לתחומי הבינה המלאכותית, האינטרנט של הדברים, והתקשורת. אינטל גם הקימה בישראל מרכז לחדשנות בתחום הסייבר.

 

אינטל ישראל התרחבה גם אל תחום טכנולוגיית הספורט, לאחר שרכשה את חברת Replay, שפיתחה טכנולוגיה ייחודית המספקת חוויית צפייה תלת-ממדית באירועי ספורט, כגון משחקי כדורגל מהקבוצות הבכירות בספרד, הסופרבול, ליגת ה-NBA ועוד.

 

"בתקופה האחרונה עברנו שינויים נרחבים כחלק מאסטרטגיה שגיבשנו שמתמקדת בהפיכתה של אינטל מחברת מחשבים אישיים לחברה המניעה את הענן ומיליארדי התקני מחשוב חכמים ומחוברים", אמר רן סנדרוביץ, מנכ"ל מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל.

 

בנוסף, לפי נתוני השנה החולפת, 40% מעובדי אינטל – כ-4,000 עובדים - מתנדבים בקהילה. בנוסף, אינטל תרמה כ-20 מיליון שקלים למוסדות חינוך, אקדמיה ועמותות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x