$
הייטק והון סיכון

קרן ההשקעות סקיי בוחנת את רכישת iDigital

חברת איי דיגיטל היא משווקת מורשה של מוצרי אפל בישראל ונמצאת בבעלות מספר שותפים בקרן הון הסיכון פיטנגו. שווי העסקה מוערך בכ-50-40 מיליון שקל

מאיר אורבך 16:4713.02.17

קרן ההשקעות סקיי בוחנת את רכישת איי דיגיטל, המשווקת בישראל את מוצרי חברת אפל. שווי העסקה מוערך בכ-50-40 מיליון שקל. ב-2012 ניסו בעלי המניות של החברה למכור אותה בסכום של כ-200 מיליון שקל אבל לא הצליחו. עד לאחרונה היתה החברה המשווקת המורשה היחידה של מוצרי אפל בישראל אך כיום, עם הפיכתה של iStore למשווקת רשמית, ירד מעמדה של איי דיגיטל.

 

איי דיגיטל נמצאת בבעלות של מספר שותפים בקרן הון הסיכון פיטנגו. בין השותפים שמחזיקים בחברה אהרון מנקובסקי, חמי פרס, צחי הילל וזאב בינמן. החברה היא מפיצה מורשת של כל מוצרי אפל בישראל. בשנת 2009 נכנסה קרן ההשקעות ויולה פרטנרס מקבוצת ויולה להשקעה באיי דיגיטל. הזכות להפצת אפל בישראל היתה עד לשנת 2007 בידי חברת ידע ואז עברה לשותפי פיטנגו. החברה מנוהלת כיום על ידי איילת צפרתי רוזן שהחליפה את ערן תור שהיה המנכ"ל הראשון של החברה בישראל.

 

חנות iDigital בדיזינגוף סנטר חנות iDigital בדיזינגוף סנטר צילום: אבישי פינקלשטיין

 

קרן ההשקעות סקיי מנוהלת על ידי צבי יוכמן וניר דגן היא אחת מקרנות ההשקעה הפרטיות הבולטות בישראל. בינואר השנה השלימה הקרן גיוס של קרן שלישית של 200 מיליון דולר. המשקיעה העיקרית בקרן היא מגדל שהשקיעה כ-40 מיליון דולר וכן מנורה מבטחים, בנק דיסקונט, הפניקס, פסגות ועוד.

 

הקרן הראשונה של סקיי גייסה 150 מיליון דולר ב-2005 ורשמה תשואת נטו של 15% בשנה וב-2011 גייסה קרן שנייה של 150 מיליון דולר שהיא הניבה תשואה של 16% בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x