• תפריט
המדריך

מדריך כלכליסט

ווטסאפ מקשיחה את האבטחה: כך תפעילו אותה

לאפליקציה נוספה יכולת אימות דו-שלבית שתעניק למשתמשים שכבת הגנה נוספת. ארבעה צעדים פשוטים יגנו על היסטוריית השיחות שלכם

עומר כביר 16:0212.02.17

ווטסאפ השיקה בסוף השבוע יכולת אימות דו-שלבית, שתספק למשתמשים שכבת הגנה חשובה מפני השתלטות של גורמים עוינים לחשבון הווטסאפ שלהם.

 

הפעלתה תחייב הקשת סיסמה שבחר המשתמש בכל פעם שנעשה ניסיון לאמת את מספר הטלפון שלכם לצורך הפעלת החשבון – וכך תקשה על האקרים להתחזות לכם ואולי אף לקבל גישה לחלק מן המידע שלכם. מדובר ביכולת שקל להפעיל, פשוט לבטל, כמעט שאינה משפיעה על חוויית השימוש היומיומי שלכם ושתספק לכם הגנה משמעותית. כך תפעילו אותה בארבעה צעדים פשוטים.

 

 

1. היכנסו לאפליקציית ווטסאפ, גשו להגדרות>>>חשבון>>>אימות דו-שלבי ולחצו על "הפעל".

2. תתבקשו להזין קוד בן שש ספרות. בחרו קוד שקל לזכור, אך לא סדרה גנרית כמו 123456. הזינו את הקוד, והזינו שנית לאימות.

 

 

3. בתור אופציה, ניתן להזין כתובת אימייל שתאפשר לכם לבטל את האימות הדו-שלבי במקרה ששכחתם את הקודם. מומלץ להשתמש באופציה זו ולהזין כתובת אימייל אמיתית. אחרי שהזנתם את האימייל לחצו על "הבא" בפינה השמאלית עליונה.

 

 

4. הזינו את כתובת האימייל שנית על מנת לאמת אותה, ולחצו על "סיום" בפינה השמאלית העליונה.

 

זהו, סיימתם. מעתה, לא ניתן יהיה להפעיל חשבון ווטסאפ עם מספר הטלפון שלכם (למשל, אם קיבלתם מכשיר חדש), מבלי להזין את הקוד. זאת, אלא אם החשבון לא היה פעיל במשך שבעה ימים. במקרה זה, למשל אם שכחתם את הסיסמה ולא סיפקתם כתובת אימייל, תוכלו לאמת את החשבון אחרי שבוע, אך כל ההודעות שנשלחו ולא התקבלו יימחקו. אם עברו יותר מ-30 יום מאז השימוש האחרון בחשבון, ואין ברשותכם את הסיסמה, החשבון יימחק וייווצר במקומו חשבון חדש. הליכים אלו יתבצעו רק במקרה של אימות מחדש של החשבון, ולא במקרה שבו לא התשמשם באפליקציה במשך יותר מחודש וחזרתם אליה.

 

בנוסף, מדי כמה זמן ווטסאפ תדרוש מכם להקיש את הקוד בכניסה לאפליקציה, על מנת לסייע לכם לזכור אותו. הדרך היחידה לבטל דרישה זו היא לבטל את האימות הדו-שלבי לחלוטין. רוצים לעשות את זה? אין בעיה. באפליקציה, היכנסו להגדרות>>>חשבון>>>אימות דו-שלבי, בחרו "בטל" ואשרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x