שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אקזיט

מידאה הסינית רוכשת את השליטה בסרווטרוניקס מפתח תקווה לפי שווי של כ-170 מיליון דולר

חברת הענק תרכוש את חלקם של המשקיעים הפיננסיים בחברה וחלק מאחזקות מנהליה; לפי ההערכות, מידאה תקבל שליטה משמעותית בחברה הישראלית, שתמשיך לפעול מהמטה שלה בארץ

מאיר אורבך 16:0211.02.17

הענקית הסינית מידאה רוכשת את השליטה בחברת סרווטרוניקס הישראלית לפי שווי עסקה מוערך של 170 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי בשלב הראשון רכשו הסינים את חלקה של בחברת ההשקעות 7main של רות וורטהיימר ולצדה את חלק מהאחזקות של מנהלי החברה. העסקה בנויה על בסיס עמידה ביעדים שיכולים להגדיל בצורה משמעותית את שוויה. מידאה תקבל, על פי הערכות, נתח משמעותי בחברה הישראלית. 

וורטהיימר השקיעה בסרווטרוניקס בשנת 2011 והעסקה תניב לה ככל הנראה החזר משמעותי. וורטהיימר היא המשקיעה הפיננסית היחידה בחברה ושאר בעלי המניות בחברה הם דירקטורים, מנהליה ועובדיה. 

החתימה על רכישת סרווטרוניקס על ידי מידאה. במרכז: ד"ר אילן כהן, נשיא ומנכ"ל סרווטרוניקס. מימינו: פול פאנג, נשיא אידאה החתימה על רכישת סרווטרוניקס על ידי מידאה. במרכז: ד"ר אילן כהן, נשיא ומנכ"ל סרווטרוניקס. מימינו: פול פאנג, נשיא אידאה

 

במסגרת ההודעה הרשמית שהוציאה החברה היא מוסרת שתמשיך לפעול מהמטה שלה בישראל שירכז את פעילותה העולמית, כולל שיווק ומכירות, וממרכז הפיתוח הממוקם גם הוא בישראל. העסקה מתבצעת למרות הקשיים שמטילה כיום הממשלה הסינית על עסקאות רכישה של חברות זרות.

 

חלק ממתווה העסקה קבע שהחברה בישראל תזכה לשיפור משמעותי של האקזיט בהתאם להתפתחות המרכז בישראל וגידול העסקים היוצאים מכאן. החיבור לחברה הסינית צפוי להגדיל משמעותית את נפח הפעילות של סרווטרונקיס בסין. לחברה 200 עובדים כאשר 160 מהם נמצאים בישראל. ד"ר אילן כהן, נשיא, מנכ"ל ומייסד סרווטרוניקס אמר כי "העסקה תאפשר לסרווטרוניקס מינוף משמעותי של פעילותה המקומית והעולמית ותעמיד אותה בשורה הראשונה בעולם בתחום הרובוטיקה, הבקרה והאוטומציה".

 

סרווטרוניקס, שיש לה מספר חברות בנות בארץ, בסין ובגרמניה, הוקמה בשנת 1987 על ידי ד"ר אילן כהן, המטה ומרכז הפיתוח שלה ממוקמים בפתח תקווה. החברה מפתחת ומייצרת פתרונות בקרת הינע, כולל חיישנים מתקדמים, בקרים למכונות תעשייתיות ורובוטים, וכן בתחום הסמי קונדקטור. סרווטרוניקס פעילה בעשרות מדינות בעולם, והיו"ר שלה הוא גדעון ארגוב, שהינו גם אחד מבעלי המניות של החברה.

 

מידאה (MIDEA) הסינית היא חברה מהמובילות בעולם לייצור ושיווק מערכות מיזוג אוויר, מוצרי חשמל ביתיים, רובוטיקה ואוטומציה תעשייתית. שוויה מוערך בכ-30 מיליארד דולר והיא נסחרת בבורסת שנזן. למידאה, הנכללת ברשימת Fortune 500, מעל ל-200 חברות בנות בכל העולם, היא מעסיקה למעלה מ-130 אלף עובדים והמחזור השנתי שלה עומד עד כ-20 מיליארד דולר. היא נוסדה בשנת 1968, המטה שלה יושב בגוונגז'ו. 

 

כהן מסר כי "שוק האוטומציה העולמי עתיר הביצועים, שבו אנו פועלים, נמצא בצמיחה אדירה. בזכות הטכנולוגיה והמוצרים שלנו אנו נמצאים בחוד החנית הטכנולוגית בתחום והעובדה שאנחנו משלבים תוכנה עם חומרה, מאפשרת לנו להציע את המוצרים שלנו במחירים תחרותיים. הנתונים הללו מיצבו את סרווטרוניקס כמחוזרת מצד גורמים רבים. זו גאווה גדולה עבורנו שמידאה מכירה בהצלחתנו ובטוחים כי העסקה המשותפת תיטיב עם החברה, עובדיה ולקוחותיה".  

 

פול פאנג, יו"ר ומנכ"ל מידאה: "שיתוף הפעולה האסטרטגי עם סרווטרוניקס משלים עבור מידיאה אבן דרך נוספת במעורבותה בתחום האוטומציה. אנו מאמינים שהיכולות הטכנולוגיות והחדשנות של סרווטרוניקס בתחום האוטומציה והבקרה ביחד עם מידיאה יצרו סינרגיה משמעותית ומינוף היכולות המשלימות במובן של אינטגרציה בין הצדדים, פיתוח שווקים חדשים, ניצול הזדמנויות מבטיחות בעתיד ואף פיתוח מוצרים חדשניים".

 

את המו"מ מטעם סרווטרוניקס ניהלו ד"ר כהן, הסמנכ"ל המשפטי-עסקי עו"ד חנה ינובסקי ומר בנט סו, מנכ"ל חברת הבת הסינית.

 

סרווטרוניקס יוצגה בעסקה ע"י ינובסקי ועו"ד רון ליהמן ממשרד עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון ושות'. מידאה יוצגה בעסקה על ידי עו"ד טל אליאסף וענת איגנר ממשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר ושות'.

 

 

 

--

בטל שלח
    לכל התגובות
    x