חדשות טכנולוגיה

טים קוק: אפל "מאוד אופטימית" לגבי עתיד בריטניה לאחר הברקזיט

מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה שנועד עם ראשת הממשלה תרזה מיי והבטיח שהחברה תקים מטה חדש בממלכה לאחר הפרישה מהאיחוד האירופי, אמר: יהיו כמה מהמורות בדרך, אבל אתם תהיו "בסדר גמור"

עומר כביר 12:3810.02.17
אפל "מאוד אופטימית" לגבי עתידה של בריטניה לאחר הברקזיט - כך אמר מנכ"ל החברה, טים קוק, במהלך פגישה עם ראשת הממשלה תרזה מיי.

 

לפי דיווח של ה-BBC, בפגישה שנערכה ברחוב דאונינג 10 העריך קוק שהממלכה המאוחדת תהיה ״בסדר גמור״ מחוץ לאיחוד האירופי. ״אנחנו מאמינים גדולים בבריטניה״, הוא הוסיף. "אנחנו חושבים שתהיו בסדר. יהיו כמה מהמורות בדרך, אבל בריטניה תהיה בסדר".

 

קוק הבטיח עוד שאפל תקים מטה חדש בבריטניה לאחר הפרישה מהאיחוד. בשנה שעברה הבטיחה אפל שעד 2021 יועסקו במטה 1,600 עובדים. "מדובר במטה ענק, ואנחנו משאירים הרבה מקום להתרחבות בעתיד".

מנכ"ל אפל טים קוק. "אתם תהיו בסדר" מנכ"ל אפל טים קוק. "אתם תהיו בסדר" צילום: צילום מסך

 

בסוף ינואר דיווחה אפל על תוצאותיה הכספיות: הכנסות החברה ברבעון הקלנדרי האחרון של 2016 עמדו על 78.35 מיליארד דולר, עלייה של 3.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. זאת, לעומת תחזיות האנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 77.4 מיליארד דולר. מניית אפל עולה במסחר המאוחר בכ-3%.

 

זהו הרבעון הטוב ביותר בהיסטוריה של חברות ציבוריות, שמדיח מהמקום הראשון את הרבעון המקביל מ-2015. מדובר ברבעון הראשון שבו חוזרת החברה לצמיחה בהכנסות, אחרי שלושה רבעונים רצופים של ירידות, על רקע מכירות אייפון חלשות.

 

למרות העלייה בהכנסות, הרווח הנקי דווקא רשם ירידה של 2.6% ל-17.89 מיליארד דולר. ואולם גם כאן ניצחה אפל את התחזיות: הרווח למניה עמד על 3.36 דולר, לעומת תחזיות אנליסטים לרווח של 3.22 דולר למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x