שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

למינייט גייסה 8 מיליון דולר

חברת המדיטק הישראלית פיתחה תומך כלי דם המושתל בחולים שזקוקים לדיאליזה וגייסה עד היום 13 מיליון דולר. בסבב הנוכחי השתתפה גם ענקית הפארמה הסינית Haisco

מאיר אורבך 12:3007.02.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית למינייט טכנולוגיות רפואיות (Laminate Medical Technologies), המפתחת תומך לכלי דם המושתל בחולים הזקוקים לדיאליזה, גייסה 8 מיליון דולר בסבב גיוס שני. סך ההשקעה בחברה עד היום עומד על 13 מיליון דולר.

 

בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו מספר קרנות משפחתיות אירופאיות, לצד ענקית הפארמה הסינית Haisco. המשקיעים הקיימים בחברה הם משקיעים פרטיים הכוללים את נאוה ויהודה זיסאפל, זוהר גילון, ערי סטימצקי, הנית ויטוס, ארי ראב"ד וכן מענק מטעם קרן המדען הראשי במשרד הכלכלה. למינייט הוקמה בשנת 2012 על ידי תמי גילון, המשמשת כמנכ"לית החברה וד"ר אייל אוריון והחלה את דרכה במסגרת חממת רד-ביומד.

 

צוות למינייט צוות למינייט צילום: אפי שמח

 

ההתקן שפיתחה למינייט, VasQ, מיועד לחולים הסובלים מאי ספיקת כליות וזקוקים לדיאליזה ולכן הם נדרשים לעבור ניתוח בו מבוצע חיבור כלי דם בין הווריד לעורק, הנעשה לרוב באזור שורש כף היד או המרפק. אולם, ביותר ממחצית מהמקרים נדרש ניתוח חוזר, מה שפוגע ביכולת הטיפול ויוצר עומס על משאבי בתי החולים.

ההתקן המיוחד שפיתחה למינייט הוא מעין שרוול ה"מולבש" על הווריד ומאפשר זרימת דם תקינה במהלך הדיאליזה. ה-VasQ קיבל עד כה את אישור ה-CE באירופה ונמצא בהליכי אישור FDA בארה"ב. ההתקן כבר נמצא בשימוש בשורה של בתי חולים באירופה וכן בישראל (שיבא והדסה עין כרם).

 

לאחרונה זכתה למינייט בהישג משמעותי לאחר שעשרות בתי חולים בגרמניה קיבלו תוספת תקציב על מנת שיוכלו ליישם את ה-VasQ בפרוצדורות הסטנדרטיות שלהם. מהלך זה מאפשר לבתי החולים גם לקבל החזרים מחברות הביטוח על עלויות ההתקן.

 

"הטכניקה לביצוע ניתוח הפיסטולה לא השתנתה מאז החלו לבצע אותו בשנת 1966. בהינתן שיעורי הכישלון הגבוהים של ניתוחים אלה, יש צורך בפתרון שימנע מחולי אי ספיקת כליות לבצע את הליך הדיאליזה מבלי לחזור מדי מספר שנים על הניתוח או במקרים רבים גם לאחר חודשים ספורים ולפגוע בטיפול", מסרה תמי גילון, מנכ"לית למינייט. "הסבב הנוכחי יאפשר לנו להרחיב את פעילותנו בשוק האירופי בו אנו פועלים כבר בהצלחה בבתי חולים מובילים בבריטניה, שוויץ, איטליה וגרמניה ובמקביל להשלים ניסוי קליני בארה"ב ואת תהליך אישור ה-FDA. לשם כך אנו משלימים כעת את הרחבת הצוות עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום המכשור הרפואי וכן פותחים שלוחת פעילות בארה"ב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x