$
חדשות טכנולוגיה

Otto הוכרז כסטארט-אפ החדש הטוב ביותר בתחרות השנתית של טק-קראנץ'

הסטארט-אפ של הישראלי ליאור רון שמפתח טכנולוגיית נהיגה אוטונומית למשאיות ונרכש על ידי אובר בעסקה בשווי 680 מיליון דולר הוא אחד הזוכים הגדולים בתחרות הקראנצ'יז

רפאל קאהאן 12:5507.02.17

תחרות הקראנצ'יז שמאורגנת על ידי אתר טק-קראנץ' הפכה מזמן לאחת הפלטפורמות העיקריות שבהן נחשפות חברות סטארט-אפ, משקיעים, טכנולוגיות ומגמות מובילות. הבציר של התחרות העשירית שנערכה היום (ג') הביא עימו שלל סטארט-אפים וסימן את המגמות המובילות לשנה הקרובה.

 

הזוכה הגדולה באחת משתי הקטגוריות הנחשבות ביותר היא Otto, שהוקמה על ידי צוות של מהנדסים יוצאי גוגל וביניהם ליאור רון הישראלי. החברה עלתה לכותרות לאחרונה לאחר שנרכשה על ידי אובר שמונה חודשים אחרי הקמתה בעסקה בשווי 680 מיליון דולר, והציגה משאית אוטונומית שביצעה משלוח של 50 אלף בקבוקי בירה ללא התערבות אנושית על כביש ציבורי.

 

משאית עם טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית של Otto משאית עם טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית של Otto

 

הפתרון של אוטו צפוי להימכר ליצרני כלי רכב, מודל עסקי שהתאים מאוד לאובר שגם היא עסוקה בהטמעת ערכת נהיגה אוטונומית אצל יצרניות חיצוניות. אוטו מתכננת השקה מסחרית של הטכנולוגיה שלה בתעשיית התובלה מבוססת משאיות סמי-טריילר החל מהשנה הקרובה.

 

בקטגוריית הסטארט-אפ הטוב ביותר זכתה סלאק, שהוקמה לפני כשלוש שנים ומפתחת פתרון עבודה שיתופית. מוצר החומרה של השנה הוא המשקפיים של סנאפצ'אט, ה-Spectacles. עוד זוכים כוללים את פרויקט Include שהוקם בין השאר בידי אלן פאו ונשות טכנולוגיה נוספות, שמטרתו לקדם את שילוב הנשים בהייטק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x