$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מכרה את חטיבת הלוויינים שלה בתמורה לאחוזים בחברה הרוכשת

חטיבת לווייני הצילום שגוגל רכשה ב-2014 תמורת כחצי מיליארד דולר נמכרה לסטארט-אפ Planet כחלק ממהלך אסטרטגי של אלפבית לסגת מפעילויות שרחוקות מתחומי הליבה שלה

עומר כביר 15:5805.02.17

גוגל יוצאת מתחום לווייני הצילום ומוכרת את חטיבת Terra Bella (טרה בלה) בתחום לסטארט-אפ Planet (פלאנט), בתמורה לאחוזים בחברה – כך הודיעה הסטארט-אפ בסוף השבוע.

 

במסגרת העסקה, תקבל פלאנט את השליטה על 7 לווייני הצילום של החטיבה. גוגל, בתמורה, התחייבה לרכוש תמונות לוויינים במהלך השנים הקרובות.

 

צילומי הלווינים שולבו בשירות המפות של גוגל צילומי הלווינים שולבו בשירות המפות של גוגל

 

"אנחנו נרגשים מההזדמנות הזו", כתב מייסד ומנכ"ל פלאנט, וויל מרשל, בפוסט שפרסם בבלוג הרשמי של החברה. "אנחנו מעריצים ותיקים של הצוות של טרה בלה, ששבעת הלוויינים ברזולוציה גבוהה שלה ישלימו את פעילות 60 הלוויינים ברזולוציה בינונית שלנו".

 

ג'ן פיצפטריק, סגנית נשיא למוצר והנדסה בגוגל, הוסיפה: "כשחשבנו על חברה שחולקת את התשוקה של טרה בלה לתמונות לוויין ברזולוציה גבוהה, פלאנט היתה בית טבעי. טרה בלה רשמה הישגים רבים בשנים האחרונות, כולל תכנון ושיגור חמישה לוויינים. אנחנו נרגשים לראות מה צופן לה העתיד".

 

גוגל רכשה את Terra Bella (לשעבר Skybox) ב-2014 בעסקה בשווי חצי מיליארד דולר. מטרת העסקה היתה לספק לגוגל גישה ישירה לצילומי לוויין אותם היא משלבת בשירות המפות שלה. ואולם, בחברה הגיעו למסקנה שרכישת תמונות לוויין מגורם חיצוני תוביל להוזלת העלויות הכספיות ולפישוט הפעילות השוטפת שלה.

 

המכירה מצטרפת למהלכים נוספים של החברה האם, אלפבית, לסגת מפעילויות חריגות ויוצאות דופן שרחוקות מתחומי הליבה שלה או מתחרות בפעילויות אחרות. אלו כללו את סגירת פרויקט רחפני האינטרנט של החברה, וניסיונות למכור את מפתחת הרובוטים בוסטון דיינמיקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x