מכשירים

דיווח: אפל צפויה להתחיל לייצר את האייפון בהודו

הקמה של מפעל בבירת ההייטק המקומית בנגלור, תאפשר לענקית הטכנולוגיה האמריקאית למכור את מכשיריה ישירות לצרכן ההודי, ללא התלות במפיצים הגובים עמלות גבוהות. החברה לא אישרה את הדיווחים, אך גם לא הכחישה אותם

רפאל קאהאן 15:1003.02.17
אפל תתחיל ככל הנראה לייצר את האייפון בהודו, בבנגלור במדינת קארנאטקה. על פי דיווח באזפיד מאתמול (ה'), שר טכנולוגיות המידע של המדינה ההודית צייץ על כך פעמיים שלשום. הציוצים שלו נמחקו מאז, אך בסך הכל אין מדובר בסוד כמוס.

 

אפל כבר מנסה זה זמן רב להיכנס להודו. כיום האייפון נמכר במדינה עם פרמיה של כ-40% ביחס למחירו בארה"ב או כ-900 דולר. זאת בעוד שמדובר במדינה שבה עבור רובה המוחץ של האוכלוסיה מדובר על שווה ערך למשכורת שנתית.

 

הסיבה העיקרית לכך היא שאפל נאלצת לשווק את מכשיריה דרך מפיצים חיצוניים שגובים עמלות. הקמה של מפעל מקומי יאפשר לה למכור ישירות לצרכנים ההודים מבלי להזדקק לשירותיהם של מפיצים. זאת ועוד, הקמת המפעל ילווה בפתיחתן של חנויות אפל בשלוש מהערים הגדולות בהודו - מומבאי, ניו דלהי ובנגלור.

אייפון לדורתיו אייפון לדורתיו צילום: apple

 

הודו העבירה בשנה שעברה תיקון לחוק ההשקעות הזרות שמאפשר לאפל לבצע את הצעדים האלה. עבור היצרנית האמריקאית, הודו היא שוק מצוין. רוב המכשירים שנמכרים בה הם מכשירי אנדרואיד, אך לא מבחירה של הלקוחות. זאת ועוד, לאפל יש שדרה של בכירים ממוצא מקומי שיכולים לסייע לה להתפתח במדינה.

 

אפל סירבה לאשר את הדיווחים - אך היא לא שללה את נכונותם. אפל אם כן בדרך לייצר אייפון הודי. לא ברור מה יעלה בגורל של שותפותיה הסיניות, אך סביר להניח שהיא תמשיך לייצר את מכשיריה גם שם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x